MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ulica Bankowa w Kotomierzu drogą powiatową, ale ścieżkę robi gmina Dobrcz

Adam Lewandowski
Tak jest teraz
Tak jest teraz Michał Siwak
Radny Michał Siwak, mieszkaniec Kotomierza pisze, że przypatruje się budowie ścieżki wzdłuż ul. Bankowej i zauważa ogromny problem.

Bo buduje się ścieżkę, zasypując rowy, nie wykonując odwodnienia. Problem zgłaszali mieszkańcy ul. Bankowej już wiele lat temu - domostwa po zachodniej stronie drogi są systematycznie zalewane. Każdy większy deszcz to woda w piwnicach i na działkach. Ostatnie zebranie sołeckie, gdy trwała już budowa ścieżki, to był kolejny apel do wójta o wykonanie odwodnienia drogi przed wylaniem asfaltu na nowej ścieżce. Rów obecnie jest zasypany, trwa betonowanie krawężników. Za chwilę jesień - gdzie się podzieje woda, która zawsze w rowach stała?”

Była interpelacja

Radni Siwak przesłał też korespondencję z gminą w sprawie ul. Bankowej. M.in. interpelację, którą złożył na sesji 29 czerwca br. „Szanowny Panie Wójcie - napisał - Dramat rodzin mieszkających poniżej poziomu drogi 1504C i zasypanie rowu, który odbiera wodę z połowy wsi, zasypanie przepustów - to metody z ub. wieku. Mamy możliwość zrobienia odwodnienia z prawdziwego zdarzenia, zniwelowania zaniedbań... To ostatni moment na naprawę błędów w projekcie... „

Powiat nie jest inwestorem

Wicestarosta Zbigniew Łuczak zwrócił nam uwagę, że powiat bydgoski nie jest inwestorem budowy ścieżki wzdłuż trasy Kotomierz-Niemcz. Owszem, powiat w ramach ZIT otrzymał pieniądze na budowę tej ścieżki - jako zarządca drogi powiatowej, dokłada też do tej inwestycji środki własne. Ale samą budową ścieżki zajmuje się gmina Dobrcz. To gmina Dobrcz zleciła wykonanie m.in. projektu, także ul. Bankowej, i pilotuje inwestycję.

Więcej wiadomości z Koronowa i okolic na www.pomorska.pl/koronowo[/a]

- Rozmawiałem z wójtem Krzysztofem Szalą - mówił wicestarosta Zbigniew Łuczak. - Ścieżka rowerowa będzie odwodniona...
To także remont urządzeń melioracyjnych...

Rozmawialiśmy także z wójtem Krzysztofem Szalą. Zapewnił nas, że jak przyjdą jesienne deszcze żadnego zalewania piwnic i działek na ul. Bankowej z tego tylko powodu, że powstały ścieżki rowerowe nie będzie. Rowy zostały zasypane, ale odtworzono dawne urządzenia melioracyjne...

Deszcze dowiodą, jak to z tą ul. Bankową jest...

Jak zabezpieczyć się przed udarem słonecznym, jak reagować na udar cieplny?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska