MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na moście w Samociążku trwa remont kładki dla pieszych i rowerzystów. To już ostatni etap prac

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
Drogowcy kończą już prace zabezpieczające i malarskie na kładce. Niebawem przeprawa będzie w pełni dostępna dla kierowców i pieszych
Drogowcy kończą już prace zabezpieczające i malarskie na kładce. Niebawem przeprawa będzie w pełni dostępna dla kierowców i pieszych Maja Stankiewicz
Remontowana od jesieni ub. r. przeprawa udostępniona została kierowcom 1 maja, ale tylko częściowo, bo trwa remont kładki biegnącej wzdłuż mostu. Z tego powodu obowiązuje ruch wahadłowy.

Przez wiele miesięcy most w Samociążku był niedostępny dla kierowców. By dotrzeć z Bydgoszczy do Koronowa korzystać trzeba było z ruchliwej i często zatłoczonej DK nr 25. Przez cały czas trwania remontu czynna była jednak w Samociążku kładka dla pieszych biegnąca wzdłuż mostu, z której chętnie korzystali też rowerzyści.

Z początkiem maja br. Zarząd Dróg Powiatowych w Bydgoszczy dał zielone światło kierowcom. Mogą już oni korzystać z przeprawy, ale w ograniczonym zakresie. Pomimo zakończenia remontu obu pasów na moście obowiązuje ruch wahadłowy.

Czas na kładkę

W związku z koniecznością przeprowadzenia remontu kładki ruch pieszych zostaje skierowany na przyległy do niej pas ruchu, który na ten czas zostanie wydzielony barierami drogowymi. Drugi pas ruchu uruchomiono dla pojazdów na zasadzie wahadła, tak jak to działało przed remontem obiektu – wyjaśniali ten stan rzeczy w imieniu inwestora przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych.

Bo kładka, tak jak i cały most w Samociążku również wymagała naprawy. Ekspertyzy wykazały, że konieczna jest m. in. wymiana odeskowania.

To Cię może również zainteresować

Z komunikatu ZDP w Bydgoszczy dowiadujemy się też, że utrudnienia potrwają do czasu wyremontowania kładki, co powinno się stać na początku czerwca. Dopiero po zakończeniu tych robót na moście w Samociążku nastąpi długo oczekiwana przez kierowców zmiana organizacji ruchu. Wprowadzony zostanie ruch w obu kierunkach.

Zajrzeliśmy do Samociążka, by sprawdzić jak przebiegają prace przy remoncie kładki. Trzeba przyznać, że robota pali się drogowcom w rękach.

Malowanie na finiszu

- Kończymy już prace zabezpieczające i malarskie na kładce – poinformowali nas pracownicy. - Lada dzień przystąpimy do montażu nowego odeskowania. Remont mostu prowadzi w Samociążku firma Kormost z Bydgoszczy.

Wszystko wskazuje więc na to, że jeszcze przed wakacjami most w Samociążku - już w całości - oddany zostanie kierowcom i pieszym do użytku.

Tymczasem starostwo bydgoskie przygotowuje się do kolejnych inwestycji drogowych w gminie Koronowo. Przygotowywana jest m. in. dokumentacja, która pozwoli w 2025 r. doprowadzić do końca budowę ścieżki rowerowej na trasie Koronowo - Mąkowarsko. Fragmenty tej ścieżki są już gotowe. Trzeba jednak dobudować kilka odcinków, by połączyć je w jedną całość. Pieniądze na ten cel powiat ma zabezpieczone.

Inwestowanie w komunikację zapowiada też Piotr Kozłowski, nowy starosta bydgoski. Obejmując stanowisko w maju br. obiecał m. in. dalszy rozwój dróg powiatowych.

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska