Wystawa prezentuje sześćdziesiąt z liczącej blisko sto obiektów kolekcji prof. Konrada Górskiego, znajdującej się w zbiorach Muzeum Uniwersyteckiego. Składają się na nią przede wszystkim prace artystów działających w przedwojennym Wilnie i powojennym Toruniu.
Na wystawie można odnaleźć dzieła graficzne i malarskie m.in: Tymona Niesiołowskiego, Bronisława Jamontta, Stanisława Borysowskiego, Jerzego Hoppena, Władysława Skoczylasa, Tadeusza Cieślewskiego syna, Leona Kosmulskiego, Edwarda Kuczyńskiego. Dopełniają je grafiki i rysunki z XVII- XIX w. najlepszych artystów polskich i europejskich.
Wystawa zapowiada kompletny katalog kolekcji, który ukaże się w przyszłym roku na XX. rocznicę śmierci profesora.
Konrad Górski (1895-1990) to historyk, teoretyk i krytyk literatury oraz teatru, edytor, współorganizator i profesor UMK. Ukończył polonistykę w Warszawie i slawistykę w Pradze. Był artylerzystą w wojnie polsko-bolszewickiej (1920). W 1929 r. habilitował się na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1934 - 1939 wykładał na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie. Po wojnie był współorganizatorem i pracownikiem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pozbawiony praw do nauczania (1950), przez kolejne lata pracował w Instytucie Badań Literackich PAN. W 1956 r. powrócił na UMK, gdzie wykładał do roku 1965. Otrzymał doktoraty honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego (1973), Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (1980) i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (1981).