Dokładnie 3 kwietnia br. Wyższa Szkoła Bankowa została Uniwersytetem WSB Merito. Zmiana kategorii ze szkoły wyższej na uniwersytet oraz wprowadzenie nowej nazwy - Merito to był kolejny ważny krok w rozwoju uczelni, która stawia sobie ambitne cele.
W nowym roku akademickim 2023/2024 uczelnia będzie kształciła w Bydgoszczy łącznie 5 tys. studentów, z czego na pierwszym semestrze 1150 osób. W ofercie ma studia: licencjackie, magisterskie, jednolite magisterskie, magisterskie połączone z podyplomowymi, podyplomowe i MBA.
- W Bydgoszczy studenci mogą kształcić się na ponad 20 kierunkach takich, jak np.: prawo w biznesie, kosmetologia, logistyka, finanse i rachunkowość, informatyka w biznesie, turystka i rekreacja, design w biznesie, pedagogika. W tym roku po raz pierwszym prowadziliśmy nabór na studia na kierunku dietetyka - mówi Marlena Gronowska, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu WSB Merito.
W czasie inauguracji w Bydgoszczy, która odbyła się w auli uczelni przy ul. Fordońskiej 74, miała miejsce immatrykulacja studentów, zabrzmiał też Gaudeamus igitur. W uroczystości uczestniczyli, m.in., rektor uczelni prof. dr hab. Marek Jacek Stankiewicz, kanclerz dr Anna Kocikowska oraz dr hab. Ilona Makowska, prof. Uniwersytetu WSB Merito, dziekan wydziału bydgoskiego.
Uroczystość uświetnił wykład inauguracyjny pt. "Droga ważniejsza niż cel. Wartości w życiu i biznesie", który wygłosił Sławomir Lachowski, ekonomista z blisko 30-letnim doświadczeniem w sektorze bankowo-finansowym, twórca mBanku - pierwszego banku internetowego w Polsce.
Dodajmy, że dzień wcześniej (3 października) uroczysta inauguracja odbyła się na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu. Tu miały miejsce, m.in., ceremonia wręczenia nowego sztandaru, ślubowanie studentów oraz wręczenie nagrody studenckiej VIS.
Zobacz wideo: UKW w Bydgoszczy zakupił defibrylator AED. Ten sprzęt ratuje życie
