https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Upamiętnią rzeź na Kresach Południowo-Wschodnich. Uroczystości w Grudziądzu

(DX)
- Okażmy, że pamięć pomordowanych za to, że byli Polakami nie jest nam obojętna - zachęcają Zygmunt Krzemień, prezes Towarzystwa Miłośników Kresów Wschodnich w Grudziądzu
- Okażmy, że pamięć pomordowanych za to, że byli Polakami nie jest nam obojętna - zachęcają Zygmunt Krzemień, prezes Towarzystwa Miłośników Kresów Wschodnich w Grudziądzu Piotr Bilski/Archiwum
Do wspólnego upamiętnienia ofiar ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów, zachęcają członkowie Towarzystwa Miłośników Kresów Wschodnich w Grudziądzu oraz uczniowie SP 12.

Uroczystości upamiętnią ofiary ludobójstwa dokonanego na obywatelach Polski przez nacjonalistów ukraińskich w latach 1939-1947 na terenach Kresów Południowo-Wschodnich.

Dwa spotkania przygotowują członkowie Towarzystwa Miłośników Kresów Wschodnich w Grudziądzu oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Synów Pułku w Grudziądzu.

W środę 10 lipca o godzinie 18 rozpocznie się msza św. w intencji ofiar ludobójstwa, która odprawiona zostanie w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grudziądzu, ul. Moniuszki 18.

Natomiast w czwartek 11 lipca o godzinie 16 rozpocznie się uroczystość przy obelisku poświęconym ofiarom ludobójstwa. Przypomnijmy, że obelisk ten stoi u zbiegu ulic Rapackiego i Królewskiej.

W trakcie uroczystości przedstawiciel Delegatury IPN w Bydgoszczy wygłosi prelekcję na temat tragicznych wydarzeń.

IPN dał pieniądze na obelisk w Grudziądzu, ale trzeba je było wydać szybko [zdjęcia]

- Okażmy, że pamięć pomordowanych za to, że byli Polakami nie jest nam obojętna - zachęcają Zygmunt Krzemień, prezes Towarzystwa Miłośników Kresów Wschodnich w Grudziądzu oraz Anna Hausman, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 im. Synów Pułku w Grudziądzu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Genocidium atrox
Jesteście jednym z nielicznych portali, które piszą, że eksterminacja Polaków na upadlinie trwała w latach 1939-1947 (większość niedouków uważa, iż miało to miejsce w latach 1943-1945 co jest nieprawdą!) i nazywacie rzecz po imieniu czyli LUDOBÓJSTWEM! Mało kogo dziś stać na taką odwagę, dlatego szacun!
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska