Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Urząd Pracy w Grudziądzu zachęca przedsiębiorców do składania ofert pracy dla Ukraińców [lista dokumentów]

PA
przedsiębiorcy z Grudziądza i okolic mogą składać oferty pracy dla Ukraińców (głównie kobiet) do Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu
przedsiębiorcy z Grudziądza i okolic mogą składać oferty pracy dla Ukraińców (głównie kobiet) do Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu archiwum GP
Oferty pracy dla uchodźców z Ukrainy, wśród których dominują kobiety, można przesyłać pocztą elektroniczną na adres: [email protected] Należy w zgłoszeniu dodać informację, że oferta skierowana jest do obywateli Ukrainy.

**Wideo. Rodzinny kapitał opiekuńczy

od 16 lat

Według danych "pośredniaka", firmy mające siedziby w Grudziądzu i powiecie grudziądzkim w 2021 r. zatrudniały 1537 osób narodowości ukraińskiej, z których 410 pracuje w Grudziądzu lub okolicznych gminach, a pozostałe w innych częściach kraju.

Przedsiębiorco! Aby zgłosić ofertę pracy należy przygotować następujące informacje:

  • nazwę firmy, adres, numer telefonu, numer identyfikacji podatkowej,
  • nazwę stanowiska pracy, liczbę wolnych miejsc pracy w ramach stanowiska z uwzględnieniem liczby wolnych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych,
  • ogólny zakres obowiązków,
  • miejsce wykonywania pracy,
  • rodzaj umowy stanowiącej podstawę wykonywania pracy,
  • wysokość proponowanego wynagrodzenia brutto,
  • datę rozpoczęcia pracy, informację o systemie i rozkładzie czasu pracy, system wynagradzania, wymiar czasu pracy i okres zatrudnienia w przypadku pracy na podstawie umowy o pracę albo okres wykonywania umowy w przypadku umowy cywilnoprawnej,
  • jakie są oczekiwania wobec kandydatów do pracy, w tym: poziom wykształcenia, umiejętności, uprawnienia, doświadczenie zawodowe, znajomość języków obcych z określeniem poziomu ich znajomości.

Oferty zostaną wprowadzone do systemu teleinformatycznego urzędów pracy i upowszechniona w Centralnej Bazie Ofert Pracy - TUTAJ (w tym w języku ukraińskim).

Jakie dokumenty muszą posiadać pracodawcy, aby mogli zatrudnić Ukraińców legalnie?

Na chwilę obecną, aby zatrudnić legalnie obywatela Ukrainy pracodawca musi uzyskać dla niego jeden z dokumentów tj.

  • zezwolenie na pracę lub
  • oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.

Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi, można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w terminie 7 dni, na okres do 24 miesięcy.
Zezwolenie na pracę można uzyskać u właściwego Wojewody w terminie ok. 30 dni na okres do 3 lat.

Szczegółowe informacje na temat legalnego zatrudnienia obywateli Ukrainy uzyskać mogą pracodawcy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Grudziądzu pod numerami tel.

  • 56 64 384 05
  • 56 64 384 88.

Ilu Ukraińców pracuje w Grudziądzu i okolicy?

Według danych Powiatowego Urzędu Pracy, firmy mające siedziby w Grudziądzu i powiecie grudziądzkim w 2021 r. zatrudniały 1537 osób narodowości ukraińskiej, z których 410 pracuje w Grudziądzu lub okolicznych gminach, a pozostałe w innych częściach kraju. Ale to nie są pełne dane, bo zawierają tylko osoby zatrudnione na podstawie „oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi”. W statystyce PUP nie ma natomiast osób posiadających pozwolenie na pracę, o które pracodawcy wnioskują do urzędu wojewódzkiego (o te dane statystyczne wystąpiliśmy wczoraj i czekamy na odpowiedź).

Wielu Ukraińców w Grudziądzu jest już od dawna i na dobre u nas się rozgościło. Mieszkają tutaj całe rodziny. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu wypłaca świadczenia rodzinne i dodatki 500 plus dla 24 osób z Ukrainy (dane ze stycznia).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!