Jak napisał portal dlahandlu.pl, s ostatnim czasie coraz więcej sieci handlowych boryka się z problemem oszustów, którzy podszywając się pod markę informują o fałszywych konkursach i promocjach.
Sieć Ruch sygnalizuje, że w ostatnich dniach rozsyłane są wiadomości e-mail sugerujące, że spółka wprowadziła nową promocję kuponową na prenumeratę. - Oświadczamy, że jest to oszustwo i próba wyłudzenia danych. Ruch nie prowadzi takiej promocji, zatem prosimy nie odpowiadać na te maile. Sprawa zostanie zgłoszona do odpowiednich organów ścigania - portal dlahandlu.pl powołuje się na komunikat na stronie www stronie firmy, która ku przestrodze sieć zamieściła przykładowy mail informujący nieistniejącej promocji.
Tego typu nieuczciwe praktyki zanotowała też sieć Pepco. Odbiór kuponu na 1000zł na odzież w dowolnie wybranym sklepie Pepco - pod takim hasłem trafiają na skrzynki mailowe fałszywe informacje o voucherach do sklepów tej sieci. Również sieć drogerii Rossmann zaś od dłuższego czasu zawiadamia o oszustach podszywających się pod firmę. Spółka informuje, że prowadzi sprzedaż wyłącznie w drogeriach. Nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej, telefonicznej, ulicznej ani w domach klientów - czytamy na www.dlahandlu.pl.
Źródło: dlahandlu.pl
