Inowrocławski Obszar Gospodarczy to projekt zakładający stworzenie kilku stref gospodarczych w mieście dla przyciągnięcia inwestorów. Zadanie to realizowane będzie w latach 2009-2013, przy wsparciu pieniędzy unijnych. Strefy te mają powstać w rejonie ulic: Bagiennej Popowickiej, Szosa Bydgoska-Metalowców-Libelta-Marcinkowskiego czy ul. Pakoskiej.
Najpierw Marcinkowskiego i Orłowska
Kilka dni temu prezydent Ryszard Brejza podpisał umowę z Zakładem Usług Melioracyjnych i Geodezyjnych w Golubiu- Dobrzyniu na budowę kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej w rejonie ulic Marcinkowskiego i Orłowskiej oraz przyległych. Uzbrojone w sieć sanitarną, wodociągową, deszczową zostaną ulice: Metalowców, Marcinkowskiego, Libelta i Orłowska. Wykonawca, zgodnie z podpisaną umową zakończy roboty do końca sierpnia br. Zadanie to pochłonie 4,3 mln zł.
Kolejne przetargi
- Niebawem poznamy wykonawcę prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz przyłącza wodociągowego w rejonie Szosy Bydgoskiej - informuje Monika Dabrowska, rzecznik prasowy inowrocławskiego ratusza. Ponadto ogłoszone zostały przetargi na uzbrojenie gruntów w ramach IOG przy ul. Pakoskiej. Jednocześnie są prowadzone prace projektowe w zakresie uzupełnienia wspomnianych stref w media i zapewnienia tam dróg dojazdowych.
Z pomocą Unii
Stworzenie stref Inowrocławskiego Obszaru Gospodarczego kosztować może do 40 mln zł, z czego dofinansowanie Unii Europejskiej wyniesie 45 proc., zaś wkład własny miasta - 55 proc.
