Victoria Koronowo zremisowała z Górnikiem Konin

(TOM)
Nie jest wcale źle. Piłkarze Victorii w dwóch meczach nowego sezonu zgromadzili 4 punkty. - Przed sezonem wziąłbym je w ciemno - uważa Grzegorz Wódkiewicz, nowy opiekun zespołu.

VICTORIA KORONOWO - GÓRNIK KONIN 1:1 (0:1)

Bramka dla Victorii: Kujawka (82).
VICTORIA: Skory - Błaszkiewicz, Poznański, Szczukowski, Walda - Andrzejewski (Spinger), Grugiel (Kowal), Kardasz, Plewa (Lipiński) - Kujawka, Piskorski (Solecki).

Po wygranej w Świeciu spodziewano się, iż drużyna Victorii na własnym boisku rozprawi się z Górnikiem Konin. Rywale wysoko zawiesili poprzeczkę. Mimo optycznej przewagi gospodarzy, to jednak ekipa Górnika schodziła na przerwę prowadząc 1:0. Gola "do szatni" koronowianie stracili w 42. min w zamieszaniu podbramkowym. W drugiej połowie gracze Victorii zabrali się do solidniejszej pracy. Zdołali nawet szybko wyrównać, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Ale cierpliwość graczy Wódkiewicza została nagrodzona. W 82. min Kujawka wykończył zespołową akcję, dając drużynie remis.

- Nie mam powodu, by narzekać na postawę zespołu - mówi trener Victorii. - Drużyna jest w przebudowie - aż pięciu zawodników zadebiutowało w se-niorskiej piłce i od razu w trzeciej lidze. Ale przy boku Poznańskiego, Szczukowskiego, Kardasza czy Kujawki mogą się szybko i wiele nauczyć. Teraz czeka nas wizyta u beniaminka - Piasta Kobylin. Zagramy tam o zwycięstwo - zapowiada Grzegorz Wódkiewicz.