Victoria Koronowo lepsza od Górnika Konin!

(TOM)
Victoria Koronowo okazała się lepsza od Górnika.
Victoria Koronowo okazała się lepsza od Górnika. fot. Paweł Skraba/archiwum
Prawie pół roku czekała drużyna Victorii Koronowo na wygraną. Ofiarą ambitnych graczy stał się zespół Górnika Konin.

VICTORIA KORONOWO - GÓRNIK KONIN 2:0 (1:0)

Bramki: Ciesiński (27), Wasiak (78).
VICTORIA: Dąbrowski - D. Polkowski, Kaniecki, Kłyza (61. Okanga), Langowski - Sikirka (89. Tomaszek), Wasiak, Dec (81. Walczak), Glazik, Piasecki - Ciesiński (79. Iwiński).

Pewnie nawet najwierniejsi fani Victorii nie pamiętają już, kiedy ostatnio ich pupile odnieśli zwycięstwo na boisku. Przypomnijmy - było to 3 września z Chemikiem (4:2). Nic zatem dziwnego, że na twarzach młodych graczy wreszcie pojawił się uśmiech. Drużyna Piotra Fiutaka zagrała dobre spotkanie. Prócz ambicji i zaangażowania zaprezentowała mądrość taktyczną. Mecz miał wyrównany przebieg, ale w pierwszej połowie to miejscowym udało się zdobyć bramkę. Po dobrym rozegraniu piłki między Piaseckim i Ciesińskim, ten ostatni wbiegł w pole karne i z trudnej pozycji uderzył na bramkę gości. Futbolówka po rykoszecie przelobowała bramkarza.

Koronowo - wiadomości

W drugiej połowie przyjezdni przez kwadrans oblegali przedpole bramki Victorii, ale defensywa i bramkarz Dąbrowski zachowywali się bez zarzutu. Gdy gra się znów wyrównała, gospodarze przeprowadzili składną akcję. Zainicjował ją Wasiak, Sikirka pociągnął prawą stroną, wycofał do wbiegającego Wasiaka a ten strzałem z 12 m nie dał szans bramkarzowi. rywali. - Chwała chłopakom za serce włożone w to spotkanie - komplementował trener Fiutak. - Każdy z grających zawodników dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa. Ważne, że moi zawodnicy przekonali się, że nie można ich traktować, jak chłopców do bicia. Za tydzień powalczymy w Świeciu przeciwko Wdzie.