https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Aleksandrowie rywalizowały młodzieżowe drużyny pożarnicze

Michał Górski
W zawodach wystartowało 20 zastępów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z 5 województw. Pokonanie toru przeszkód wymagało od zawodników szybkości, zwinności, siły, ale także sprytu
W zawodach wystartowało 20 zastępów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z 5 województw. Pokonanie toru przeszkód wymagało od zawodników szybkości, zwinności, siły, ale także sprytu Archiwum
W hali sportowej Zespołu Szkół im. H. Dobrzańskiego „Hubala” w Aleksandrowie Kujawskim były Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o puchar starosty naszego powiatu. Wzięło w nich udział 20 zastępów z całej Polski.

- Bardzo się cieszymy, że tak wiele drużyn po raz kolejny bierze udział w tych zawodach - mówi Leszek Szmyt, przewodniczący komisji sportów pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych woj. kujawsko-pomorskiego - Dla nich to dobry sposób przygotowania do zawodów terenowych, w których także występują. Są także przykładem, że nie wszyscy młodzi ludzie czas spędzają przed komputerem, a wręcz przeciwnie - biorąc udział w takiej rywalizacji integrują się i uczą wielu rzeczy.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Biegali, wiązali, przenosili i kombinowali

W trakcie zmagań uczestnicy musieli zmierzyć się z torem przeszkód. Pokonanie go wymagało od zawodników zarówno szybkości, zwinności, siły, ale także sprytu. - Niektóre konkurencje, jak przeniesienie gaśnicy 6-kilogramowej czy bieg z miejsca na miejsce, wymaga dobrej kondycji fizycznej, ale mieliśmy także takie zadania, jak wiązanie węzłów czy składanie węży gaśniczych, które wymagają koncentracji i sprytu, aby jak najszybciej to zrobić - mówi Stanisław Lewandowski, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Straszewie.

Na ostateczny wynik drużynowy składały się wszystkie czasy poszczególnych zawodników. - Konkurencje są dość wymagające, ale znaliśmy je wcześniej, bo już braliśmy udział w podobnych zawodach kilkukrotnie - mówi Bartek z MDP z Opoczek. -Poziom jest naprawdę wysoki. Tradycyjnie duże znaczenie ma-ją drobnostki, czyli odpowiednie przygotowanie sprzętu, albo odłożenie go na miejsce. Najważniejsze jest, aby złapać jak najmniej ujemnych punktów.

Nie tylko chłopcy chcą zostać w przyszłości strażakami

W zawodach wystąpiło łącznie ponad 100 zawodników w wie-ku od 10 do 16 lat. Wśród nich liczne grono stanowiły zespoły żeńskie. - Ja od kilku lat jestem już w drużynie. Nie wiem czy w przyszłości zostanę strażakiem, ale jest to ciekawa opcja - mówi Maja z MDP z Parczewa. - Przez swój udział chcę pokazać, że dziewczyny również stać na wiele i naszymi umiejętnościami chłopaków. sprawności fizycznej, to także praca bardzo odpowiedzialna. - mówi Kasia z MDP z Parczewa. - Myślę, że umiałabym się w tym odnaleźć.

Uhonorowano najlepsze zespoły i zawodników

Najlepszym zespołem w kategorii dziewcząt została drużyna OSP Wola Wapowska, która wyprzedziła OSP Parczew oraz OSP Zdżary. Wśród chłopców najlepsi także okazali się zawodnicy z Woli Wapowskiej. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele OSP Sędzin, zaś trzecie miejsce przypadło OSP Straszewo.

Uhonorowano także najlepszą zawodniczkę oraz zawodnika turnieju. Najszybsi i najsprawniejsi okazali się Patrycja Kozłowska i Kacper Mazurczak, oboje reprezentujący OSP z Woli Wapowskiej.

Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji z kraju [15.03.2018]

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska