Projekty finansowane z budżetu obywatelskiego mogą mieć charakter lokalny lub ogólnomiejski. Pula lokalna stanowi 80 proc. całości budżetu (jeden projekt do kwoty 40 tys. zł), a ogólnomiejska – 20 proc. (jeden projekt do kwoty 120 tys. zł).
Pula lokalna jest przeznaczona na realizację projektów służących mieszkańcom poszczególnych osiedli: Karbowo; Matejki I; Morskie Oko; Nowa Kolonia; Grunwald; Michałowo; Stare Miasto; Wyspiańskiego; Gdynia; Mieszka I; Ustronie oraz Grażyny.
Polecane materiały:
Pula ogólnomiejska powstała z myślą o pomysłach służących mieszkańcom całego miasta,
– To oznacza, że finansowane z niej zadania dotyczą potrzeb więcej niż jednego osiedla lub miejsce ich realizacji nie jest przypisane do jednego osiedla – zaznacza magistrat.
Każdy mieszkaniec może zgłosić maksymalnie jeden projekt w ramach puli lokalnej i jeden do puli ogólnomiejskiej. Każdy pomysł musi mieć poparcie co najmniej 10 brodniczan, bez względu na wiek.
Dokumenty (formularz zgłoszeniowy, listy z podpisami poparcia danego projektu oraz pisemna zgoda rodzica/ opiekuna prawnego na udział osoby małoletniej w procedurze budżetu obywatelskiego) należy składać w wersji papierowej w kancelarii Urzędu Miejskiego w Brodnicy lub poprzez przesłanie dokumentów pocztą na adres: Urząd Miejski w Brodnicy, ul. Kamionka 23. W obu przypadkach koperty muszą zostać opatrzone dopiskiem „Budżet obywatelski na rok 2025”.
Formularz zgłoszeniowy jest dostępny TUTAJ.
