W ubiegłym roku do Godziny dla Ziemi dołączyło aż 7000 miast i miejscowości ze 162 państw, w tym 73 miasta z Polski. Oprócz symbolicznego gaszenia świateł w domach oraz w budynkach użyteczności publicznej podjęto działania na rzecz ochrony przyrody i cennych obszarów, takich jak Wielka Rafa Koralowa w Australii, czy las amazoński w Kolumbii.
W Polsce Godzina dla Ziemi odbędzie się już po raz ósmy i poświęcona zostanie pomocy zagrożonemu gatunkowi, jakim jest morświn, bałtycki kuzyn delfina - jedyny gatunek walenia występujący na stałe w Bałtyku. Z badań szacujących rozmieszczenie oraz liczebność populacji tych ssaków wynika, że jest ich nie więcej niż 450 osobników. Niestety, Polska wciąż nie przyjęła programu ochrony morświna, który został złożony z inicjatywy WWF Polska w ministerstwie środowiska już dwa lata temu. Dlatego też organizacja zbiera podpisy pod apelem na rzecz ochrony morświna, który dostępny jest na stronie www.godzinadlaziemi.pl.
Burmistrz Chojnic zachęca wszystkich mieszkańców, aby w sobotę o godz. 20.30 włączyli się do akcji i wyłączyli na godzinę światło w swoich domach. Arseniusz Finster informuje również, że o tej godzinie zgaszone zostaną światła w mieście na wszystkich boiskach typu orlik, na "Modraku". Wyłączone zostanie też oświetlenie bazyliki mniejszej.
Honorowym ambasadorem tegorocznej akcji Godzina dla Ziemi WWF został aktor Marcin Dorociński.