Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Drzycimiu założono kanalizację. Teraz smród wdziera się do mieszkań

(aga)
miała poprawić życie mieszkańców. Niestety, jest znacznie gorzej
miała poprawić życie mieszkańców. Niestety, jest znacznie gorzej www.sxc.hu
- Dziękujemy za takie ułatwienie życia. Miało być lepiej, ale jest znacznie gorzej! Teraz żyjemy w smrodzie nie do wytrzymania! - żalą się mieszkańcy centrum wsi.

Denerwuje ich skutek uboczny montażu kanalizacji w

Drzycimiu

. - Chcieliśmy jej, bo to wygoda. Ale gdybyśmy wiedzieli, z jakim fetorem się to wiąże, nigdy byśmy na to nie przystali - mówi zirytowana mieszkanka ul. Młyńskiej.

Wiadomości ze Świecia

To musi być źle zbudowane

Odkąd podłączono kanalizację, smród z instalacji wdziera się do mieszkań. - Przecież to oczywiste, że musiała ona zostać źle zbudowana, bo nigdzie indziej nie ma podobnych problemów. Mówi się, że przyczyną smrodu u nas jest za mała przepompownia ścieków - dodaje mieszkanka.

Jednak kłopot nie dotyczy tylko ulicy Młyńskiej. - To samo jest przy Kościelnej i Wodnej - uściśla kobieta. - Ludzie z tego rejonu zebrali się i poszli do wójta, a on powiedział im, że mają sobie zamontować jakieś odpowietrzniki. A z jakiej racji mamy za nie płacić? Przecież to inwestycja gminna, przez którą tracimy tylko nerwy!

Zobacz także: Ciechocinek: po podłączeniu domów do miejskiej kanalizacji

Zbyt szczelna instalacja

Wójt gminy Drzycim Waldemar Moczyński zapewnia, że kanalizacja została zbudowana zgodnie ze sztuką. - Po sygnałach na temat smrodu, była nawet u nas kontrola i nie dopatrzyła się żadnych uchybień - podkreśla. - Problemem jest stara instalacja w budynkach przy wymienionych ulicach. To stuletnie domy, nie przystosowane w pełni do podłączenia nowoczesnej, szczelnej kanalizacji, z której ujście zapachy znajdują dopiero w domach - tłumaczy wójt.

Odcinek na koszt mieszkańców

Wyjściem jest montaż odpowietrzników, ale gmina nie możne za nie zapłacić. - Dlatego, że zakłada się je na odcinku studzienka-budynek, czyli na przyłączu, którego koszt w pełni pokrywają mieszkańcy - przypomina Moczyński.

Co do doboru odpowietrznika, trzeba się skonsultować ze specjalistą. - Każdy przypadek jest inny. Możliwe, że w wypadku budynków wielorodzinnych wystarczy jeden odpowietrznik, na który złoży się kilku mieszkańców - podpowiada wójt.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska