
Przemysław Jankowski, koordynator projektu "EkoPoglądy wspierają samorządy" w Stowarzyszeniu Młodych Gminy Płużnica mówi, że już od kilku lat młodzi ludzie udowadniają, że temat ekologii jest dla nich bardzo ważny. Dla przykładu, podczas realizacji projektu "Młodzież na +" wiele inicjatyw młodzieżowych realizowanych w ramach "Powiatowych mikrograntów" związana była z ekologią.
- Słuchając głosu młodzieży zaproponowaliśmy im, aby zaangażowali się w projekt "EkoPoglądy wspierają samorządy" finansowany ze środków Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021- 2030
- mówi Przemysław Jankowski.
W piątek, 3 czerwca o g. 17 w Wieldządzu odbędzie się druga akcja nasadzania drzew, w której mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu wąbrzeskiego.
Przypomnijmy, że ekologiczne rozwiązania działają także w Płużnickiej Współdzielni w Wiewiórkach, gdzie niepotrzebne nam rzeczy możemy wymienić na inne, które z kolei są już niepotrzebne innym osobom, ale nam się przydadzą.
Zobaczcie zdjęcia z akcji sadzenia drzew w Płużnicy: