https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Grudziądzu wystartuje szkółka biegowa, rolkowa i tenisowa

(PA)
Izabela Piwowarska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu: - Pracujemy nad tym, by na majowym półmaratonie pojawiała się gwiazda telewizyjna wielkiego formatu... Związana oczywiście ze sportem.
Izabela Piwowarska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu: - Pracujemy nad tym, by na majowym półmaratonie pojawiała się gwiazda telewizyjna wielkiego formatu... Związana oczywiście ze sportem. Piotr Bilski
Mamy już wiosnę! Grudziądzanie z pewnością chcą zadbać o kondycję. Co Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku zaoferuje mieszkańcom? O propozycjach rozmawiamy z Izabelą Piwowarską, dyrektorką MORiW-u.

- Chcemy w kwietniu i maju wystartować ze szkółkami: biegową i rolkową oraz tenisową. Zajęcia pierwszej z nich będą się odbywały w Rudniku, kolejnej na drodze technicznej przy leśnym odcinku Trasy Średnicowej. Udział w obu będzie bezpłatny. Natomiast lekcje tenisa będą prowadzone na kortach Mariny. Będą płatne - zachęca Izabela Piwowarska.

Na kiedy i dokąd zaplanowano pierwszy rajd rowerowy w tym sezonie?
- Ruszamy 17 kwietnia z Mariny. Pojedziemy trasą liczącą około 17 kilometrów i biegnącą wzdłuż północnego odcinka Twierdzy Grudziądz. Będziemy zwiedzać m.in. forty Parski i Świerkocin - zaprasza Izabela Piwowarska.

Przeczytaj także: Miał być nowoczesny skatepark. Jest fuszerka za pół miliona?

I kontynuuje: - W kwietniu uruchomimy także wypożyczalnię kijków do minigolfa i bule do gry w parku miejskim. Ponadto na marinie w kwietniu spotkamy się z dwójką podróżników. Grzegorz Machaj opowie o wyprawie do Lwowa, a Dorota Chylińska o podróży do Etiopii. Zaplanowaliśmy także warsztaty kulinarne z Przemkiem Ignaszewskim, który opowie i zaserwuje potrawy wegańskie. Niestety, na to spotkanie nie ma już wolnych miejsc.

Sztandarowe imprezy MORiW-u to majowy Półmaraton śladami Bronka Malinowskiego i czerwcowy Bieg Trzech Plaż. Będą dodatkowe atrakcje ?
- Mogę tylko zdradzić tyle, że pracujemy nad tym, by na półmaratonie zjawiła się gwiazda telewizyjna wielkiego formatu... Związana oczywiście ze sportem. Nie będzie to jedyna atrakcja... Jednak szczegóły zdradzę dopiero, gdy już wszystko zostanie dopięte na „ostatni guzik” - zapowiada Iabela Piwowarska. - Póki co trwają zapisy na półmaraton. Mamy już ponad 500 chętnych, a limit to 750 osób. Do końca marca wpisowe wynosi 40 zł, a w kwietniu już 50 zł. Nagrodami będą bony do sklepu sportowego.

Czytaj też: Fotoradar "celował" w uczestników Biegu Trzech Plaż w Grudziądzu [zdjęcia]

Ruszyły także zapisy na piątą, jubileuszową edycję Biegu Trzech Plaż, który odbędzie się 25 czerwca.

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Kto to jest ten od tenisa? Znacie powinowadztwo pana trenera?
G
Gość
Marina nie jest dla mieszkańców. Dowód. Spróbujcie spacerując w weekend, albo popołudniu przejść przez Marinę od mostku do mostu. Nie ma szans. Bramka zamknięta.
G
Gość

Wszystko to jakieś takie ....te pomysły bez pomysłu . Chyba nie po to budowana była marina by tam się kursy kulinarne odbywały, pogadanki bez końca a to co najważniejsze  co miało dziać się na wodzie nie istnieje. Nic nie mam przeciwko kursom kulinarnym, ale to powinno byc jakby obok, a nie zamiast tego do czego mariny służą - sportów wodnych, rekreacji na wodzie itp. Ale tego tematu nikt nie rusza - łatwiej szkółke na nierentownym polu do tenisa poprowadzić , bo jak inaczej wytłumaczyć po co przy drodze została wybudowana?

 

u
u-la

szkółka tenisowa .... za kasę????????

to chyba jakiś żart???

 

jakim cudem będą kasować skoro to ich zakichany obowiązek???

G
Gość

Bo stare zasiedziałe mendy rządzą, czas na młodych.

p
paranoja

Za to im płacą. I to niezłą kasę. Rozbudowana ponad miarę administracja MORiW /dyrektor,zastępca,kierownicy, gł. księgowy itd. itp......../ wymyślają co im do głowy przyjdzie.Marina nie wykorzystana,przynosi straty.Robi się szkolenia w niej,jakby miasto nie miało wolnych sal w Grudziądzu.WSZYSTKIE OBIEKTY GENERUJĄ STRATY.PARANOJA !!!

A
Andy

A gdzie jest mój post, który pojawił się jako pierwszy, a teraz już go nie ma?!

Widocznie prawda w oczy kole i redakcja Pomorskiej boi się ratusza, tak?

Skrytykowałem ratusz za lobbowanie tylko motorowców w Grudziądzu, więc wu-efiarz wystraszył się widocznie.

G
Gość
Kiedyś uczeszczałam na zajęcia biegowe. Robiłam to dla własnej radości. Nie liczyły się dla mnie zawody, tępo czy kilometry. Chciałam być w ruchu i tyle. Przestałam uczęszczać na zajęcia jak usłyszałam, że jestem miękka faja. Było to dla mnie bardzo niemiłe doświadczenie. Nie każdy musi być ultramaratończykiem.
s
smutne wnioski

Ciągle tylko sport,sport,sport.Nie mam nic przeciwko.Wręcz przeciwnie.Martwi mnie jednak to,że dzieci i młodzież ,posiadająca inne umiejętności na przykład artystyczne czy językowe,ma bardzo ograniczone możliwości rozwoju.Bo jeśli nawet,dzieci umuzykalnione mogą uczyć się w szkole muzycznej,czy domu kultury(to i tak mało na tak duże miasto i mówię tu o darmowych zajęciach),to dzieci ze zdolnościami językowymi są pozostawione całkowicie samym sobie.Nie ma żadnej szkoły dwujęzycznej,a obowiązkowe lekcje w podstawówkach i gimnazjach wołają o pomstę .Komu zależy,aby nasze dzieci nie znały języków.Dlaczego rodzice muszą płacić ogromne pieniądze za dodatkowe kursy?Czyż państwo,urząd nie powinno się troszczyć o rozwój intelektualny młodych ludzi?Jak mało dzieci z Grudziądza wygrywa olimpiady językowe.Takie duże miasto i taki wstyd. Czy tylko bogaci mają szansę?Czy chodzi tylko o zarobek prywatnych szkół językowych?Grudziądz ukierunkowany jest tylko na sport.Wszystkie szkoły mają klasy sportowe.

 

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska