Spotkali się dyrektorzy szkół, pedagog szkolny, nauczyciele, psycholog, kurator sądowy Beata Czaczyk, przedstawiciele policji i straży miejskiej, Maria Zwolenkiewicz dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żninie, pracownicy opieki społecznej, pielęgniarka janowieckiej służby zdrowia, członkowie Komisji Interdyscyplinarnej oraz sołtysi.
W spotkaniu uczestniczył również burmistrz Maciej Sobczak oraz radny Czesław Langowski przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Zebrani dyskutowali jak zapobiegać patologii i przemocy w rodzinie.
Nikt z biorących udział w spotkaniu nie miał wątpliwości, że najmniejsze podejrzenie o możliwości występowania w rodzinie przemocy należy natychmiast zgłaszać policji, opiece społecznej, zespołowi interdyscyplinarnemu czy straży miejskiej.
Nie ważne, kto otrzyma informację, ważne by natychmiast uruchomił procedury, żeby natychmiast zajął się sprawą i w miarę szybko udaremnił przemoc czy patologię, bo jak się okazuje najczęściej pomoc przychodzi zbyt późno.
Trudno wówczas odwrócić bieg wydarzeń, gdy stanie się tragedia. W trakcie dyskusji przewijał się wątek współodpowiedzialności osób najbliższych, które wiedzą o przemocy a nie zgłaszają tego procederu instytucjom czy organizacjom powołanym do zapobiegania przemocy w rodzinie, szkole czy zwyczajnie w środowisku.