Do zdarzenia doszło w środę, 24 kwietnia, po godz. 5 w Łążynie w gm. Zławieś Wielka, w pow. toruńskim. Kierowca choć wyszedł z samochodu o własnych siłach, został przewieziony do szpitala na badania.
Zgłoszenie o wypadki strażacy odebrali o godz. 5.17. Doszło do niego na DW 546.
Jak relacjonują strażacy z OSP Łążyn, kierujący oplem zjeżdżając do krawędzi jezdni uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca wyszedł z pojazdu o własnych siłach, z drobnymi ranami, nie uskarżając się na dolegliwości bólowe. Jednak przybyły na miejsce lekarz zdecydował o przetransportowaniu poszkodowanego na kontrolne badania do szpitala.
- Po zabezpieczeniu pojazdu i sorpcji wyciekłych płynów miejsce zdarzenia przekazano policji. Podczas prowadzonych działań ruch odbywał się wahadłowo - informuje OSP w Łążynie.