Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Lipnie nagrodzono młodych artystów – swymi pomysłami zaskoczyli jurorów!

Małgorzata Chojnicka
Małgorzata Chojnicka
Dobrosława Przybyszewska przy swojej pracy. To domek z patyczków.
Dobrosława Przybyszewska przy swojej pracy. To domek z patyczków. Małgorzata Chojnicka
Podsumowano Dzieło Roku Dzieci i Młodzieży – regionalny festiwal sztuk wizualnych. To artystyczna inicjatywa zorganizowana przez Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie. Jego zwieńczeniem był konkurs. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody za sprawą dotacji.

Podsumowano Dzieło Roku Dzieci i Młodzieży – regionalny festiwal sztuk wizualnych. To artystyczna inicjatywa zorganizowana przez Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie. Jego zwieńczeniem był konkurs. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody za sprawą dotacji.

Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie zorganizowało Dzieło Roku Dzieci i Młodzieży – regionalny festiwal sztuk wizualnych. Przedsięwzięcie to zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego pomysłodawczynią i zarazem koordynatorką była Anna Sawicka – Borkowicz. Konkurs został skierowany do młodych mieszkańców powiatu lipnowskiego i cieszył się dużym zainteresowaniem. Jury, w skład którego weszli Joanna Kozłowska jako przewodnicząca oraz Paweł Banasik, burmistrz Lipna, Anna Sikorska i Bartosz Borkowicz, nie miało łatwego zadania. Jurorzy oceniali prace w trzech kategoriach wiekowych. Prace naprawdę zaskakują pomysłowością.

- Poziom nadesłanych prac był bardzo zróżnicowany w zależności od grupy wiekowej, choć muszę przyznać, że jeżeli chodzi o zdjęcia i malarstwo poziom był naprawdę wysoki – mówi Anna Sikorska. – To, co mnie najbardziej zaskoczyło, to wyjątkowa kreatywność zgłoszonych prac. Dobór tematu, jak i sposób wykonania przerósł moje oczekiwania. Wybór był bardzo trudny, ale udało się wybrać najlepsze prace, choć nie obyło się bez wartkich dyskusji. Mam nadzieję, że zwycięzcy są szczęśliwi, a przegrani nie zniechęcą się i wezmą udział za rok.
W grafice pierwsze miejsca zajęli: Franciszek Sawicki, Jan Kucharski i Alicja Michałek. W malarstwie: Zuzanna Lewandowska, Zofia Zawadzka, Aleksandra Jankowska i Kamila Osińska. W rzeźbie: Jan Borkowicz i Sebastian Ziółkowski. W rękodziele: Anastazja Cieślak i Weronika Głowacka, Hanna Karbowska i Dobrosława Przybyszewska. W rysunku: Jeremiasz Graczkowski, Magdalena Lubowicz i Bartek Kurant. W fotografii: Antoni Cieślak, Michał Maćkiewicz i Roksana Skrzyńska. Nagrodę specjalną burmistrza Lipna przyznano Magdalenie Lubowicz, a prezesa Lipnowskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych – Maciejowi Zalewskiemu.
Wręczenie nagród – ze względu na pandemię- nie mogło się odbyć podczas gali, połączonej z wernisażem. I tak każda kategoria została podsumowana oddzielnie.

- Wykonanie pracy zajęło mi trzy dni – zdradza Dobrosława Przybyszewska, uczennica Zespołu Szkół Technicznych w Lipnie. – Wpadłam na pomysł, by zrobić domek z patyczków. Nie spodziewałam się, że wygram. Bardzo się cieszę.

Gratulujemy młodym artystom, oby rozwijali swoje pasje i realizowali marzenia!

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska