W marcu rozpocznie się rekrutacja do pierwszych klas szkół podstawowych we Włocławku

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Rekrutacja do pierwszych klas w szkołach podstawowych we Włocławku rozpocznie się 1 marca
Rekrutacja do pierwszych klas w szkołach podstawowych we Włocławku rozpocznie się 1 marca pixabay.com
Rekrutacja do klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych we Włocławku rozpocznie się w poniedziałek 1 marca. Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do rekrutacji znana będzie 30 marca. Jakie są kryteria naboru przyszłych uczniów do pierwszych klas i o jakich terminach związanych z rekrutacją, warto pamiętać?

Zobacz wideo: Spis powszechny w 2021 roku będzie możliwy online

Od 1 marca można zapisywać dzieci do pierwszych klas we włocławskich podstawówkach

Rekrutacja do pierwszych klas szkół podstawowych we Włocławku na rok szkolny 2021/2022 wystartuje 1 marca 2021 roku. Składanie wniosków o przyjęcie przez rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły możliwe będzie do poniedziałku 8 marca. Natomiast od 9 do 23 marca trwać będą zapisy do klasy pierwszej szkoły podstawowej dzieci spoza obwodu danej szkoły. Przypomnijmy, że do szkoły poza obwodem uczniowie mogą zostać przyjęci, jeśli będą w niej wolne miejsca.

- Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami. W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny oraz lokalnych potrzeb społecznych. Kryteriom organ prowadz4cy przyznaje określoną liczbę punktów oraz określa dokumenty niezbędne do ich potwierdzenia

– czytamy w uzasadnieniu uchwały Rady Miasta Włocławek z 2017 roku w sprawie określenia kryteriów, liczby punktów oraz dokumentów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym do pierwszych klas publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Włocławek.

Kryteria rekrutacyjne do pierwszych klas szkół podstawowych we Włocławku

W przypadku zamieszkiwania w obwodzie wybranej szkoły, rodzice muszą jedynie w terminie od 1 do 8 marca złożyć wniosek. Natomiast w przypadku zgłoszenia do szkoły poza obwodem, o przyjęciu (w przypadku wolnych miejsc) decydują dodatkowe kryteria rekrutacyjne spełniane przez kandydata. O przyjęciu decyduje liczba uzyskanych punktów. W przypadku spełniania wszystkich warunków, można otrzymać 21 punktów. Najwyżej punktowane jest zamieszkiwanie przyszłego ucznia we Włocławku (12 punktów), a najmniej zamieszkiwanie w obwodzie szkoły osób, które wspierają rodziców w opiece nad dzieckiem (1 punkt).

Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów rekrutacyjnych i ważnych terminów związanych z naborem do klas pierwszych, zamieściliśmy w poniższej galerii:

Jak wynika z cytowanej wyżej uchwały, potwierdzeniem spełniania kryteriów przez kandydatów do klas pierwszych włocławskich podstawówek, są oświadczenia rodziców, bądź prawnych opiekunów dziecka.

Kiedy znane będą wyniki rekrutacji do klas pierwszych we Włocławku?

Po zakończeniu przyjmowania wniosków, nastąpi weryfikacja zgłoszeń przez komisję rekrutacyjną, która trwać będzie o 25 do 29 marca. 30 marca ogłoszone zostaną listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do rekrutacji. Natomiast od 6 do 13 kwietnia rodzice będą mieli czas na podpisanie deklaracji przyjęcia dziecka do szkoły (niezłożenie deklaracji w wymaganym terminie będzie jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w szkole). 14 kwietnia ogłoszone zostaną listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do poszczególnych szkół.

Rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych we Włocławku

Zapisy do klas pierwszych w przypadku dzieci spoza obwodu danej szkoły, w ramach naboru uzupełniającego, trwać będą od 1 czerwca do 30 lipca. Od 2 do 6 sierpnia komisja rekrutacyjna będzie miała czas na weryfikację wniosków. Kolejne ważne terminy w rekrutacji uzupełniającej, to:

  • 9 sierpnia – ogłoszenie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych,
  • 10-20 sierpnia – podpisywanie przez rodziców bądź opiekunów prawnych deklaracji przyjęcia,
  • 23 sierpnia – ogłoszenie listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie