- Chcemy zbudować kręgielnię na trzy tory. Koszt inwestycji to około 600-700 tysięcy złotych mówił na spotkaniu z mieszkańcami w szkole nr 3 w Nakle Krzysztof Błoński, wiceburmistrz Nakła. Temat wywołali sami zebrani. Chcieli wiedzieć czy takie plany miasto rzeczywiście ma i jakie są koszty budowy obiektu. Odpowiedź wiceburmistrza przyjęto z rezerwą. Pojawiły się głosy sprzeciwu.
Zbyteczna inwestycja...
- Są już we Nakle boiska sportowe, basen, lodowisko, zamiast na kręgielnię lepiej pieniądze przeznaczyć na inne cele - proponował jeden z obecnych. - Taki obiekt jest zbyteczny, lepiej coś dla dzieci zbudować - wtórowała kolejna osoba. - Jeżdżę na kręgielnię do Bydgoszczy. Zapewniam, że jest tam dużo dzieci. To kolejny głos w dyskusji.
Zebrani pytali wiceburmistrza Błońskiego czy decyzje już zapadły, bo temat był przedstawiany Radzie Miejskiej Nakła. Ten zaprzeczył.
Wstępne przymiarki
Budowa kręgielni to dopiero projekt. Rajcy dali zgodę na przygotowanie kalkulacji takiej inwestycji. Jak informowali mieszkańców przedstawiciele ratusza - prawdopodobnie nie uda się jeszcze przygotować kosztorysu na najbliższą sesję Rady Miejskiej w Nakle. Jak będzie gotowy rada znów się nad tematem pochyli.
Tak jak basenem kręgielnią zarządzać ma Nakielska Administracja Domów Mieszkalnych w Nakle. - Chcemy ją zbudować przy współudziale NADM. Gmina zabezpieczy połowę środków, drugie tyle zabezpieczy NADM - wyjaśniał na zebraniu koncepcję władz wiceburmistrz Błoński.
Jeśli rada da zielone światło i kręgielnia w mieście zostanie zbudowana, to będzie pierwszym takim obiektem w powiecie nakielskim. Powiat bydgoski kręgielnię ma. Powstała wiele lat temu w Solcu Kujawskim, w budynku Parku Wodnego.
Najpopularniejsze nazwiska w Kujawsko-Pomorskiem [nowe dane]
Wideo: Info z Polski - 1.03.2018