Klub karate w Osięcinach działa od trzech lat.
- Udało nam się zintegrować wspaniałą grupę dzieci i dorosłych, którzy nie tylko czerpią przyjemność z aktywności ruchowej, ale przez treningi karate kształtują swój charakter. Dotyczy to zwłaszcza młodych ludzi, którzy w dzisiejszych czasach często stają wobec zagrożeń społecznych. Treningi są zgodne ze współczesnymi realiami oraz powszechnie obowiązującymi zasadami moralnymi, potrzebami fizycznego i psychicznego rozwoju dzieci i młodzieży- wyjaśniają rodzice dzieci.
Na płatne zajęcia przychodzi 36 osób. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Osięcinach, pod kierunkiem trenera Mikołaja Kołuckiego.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
- Z każdym rokiem treningi karate cieszą się coraz większą popularnością. Dzieci biorą udział w turniejach na szczeblu lokalnym oraz wojewódzkim, osiągając coraz większe sukcesy - dodaje radny Piotr Lewandowski. - To wizytówka naszej gminy, a także doskonały i sportowy sposób promocji nie tylko sportu, ale także naszego regionu.
Wśród osób, które na swoim koncie mają szczególne osiągnięcia, są: Wiktor Skwarczyński (pierwsze miejsce w II Turnieju Kujawsko-Pomorskiej Ligi Karate Tradycyjnego – Toruń 2016 oraz trzecie miejsce w I Turnieju Kujawsko- Pomorskiej Ligi Karate Tradycyjnego w Kowalu), Piotr Gołębiewski – II miejsce w III Turnieju Kujawsko- Pomorskiej Ligi Karate Tradycyjnego w Toruniu, Amelia Ochocińska – IV miejsce w I Turnieju Kujawsko- Pomorskiej Ligi Karate Tradycyjnego w Kowalu.
- Aby jednak jeszcze lepiej mogły rozwijać swoje pasje i odnosić coraz większe sukcesy niezbędny jest do tego specjalistyczny sprzęt. Zakupiony sprzęt może stać się częścią infrastruktury technicznej Szkoły Podstawowej w Osięcinach - uważają rodzice dzieci. -Może kiedyś, któryś z zawodników osiągnie sportowe mistrzostwo i na zawsze pozostanie mu w sercu pamięć, gdzie zaczynał swoją karierę. Wierzymy, że w naszych dzieciach drzemie potencjał i przy naszej wspólnej pomocy uda nam się go wydobyć.
Sprawą, braku niezbędnego sprzętu, na prośbę rodziców zainteresowali się radni Piotr Lewandowski i Janusz Rolewski.
Radni nie ukrywają, że będą starali się nakłonić kolegów z ławy, by wspólnymi siłami zakupić niezbędny sprzęt.
- Jest szansa zakupienia sprzętu technicznego. Najbardziej potrzebne są maty pozwalające na bezpieczne wykonywanie ćwiczeń. Wiemy, że koszt takich mat jest ogromny. Zakupiony sprzęt nie będzie służył tylko trenującym w sekcji karate, ale wszystkim uczniom szkoły podstawowej i podczas innych sportowych zajęć - mówi radny Lewandowski.
Do sprawy wrócimy.
INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.
W programie między innymi o: skandalu podczas MP w Grudziądzu, szalonym rzucie w przerwie meczu we Włocławku i wypadku z udziałem czołgu w Bydgoszczy.