Zaplanowano sześć rodzajów szkoleń grupowych, a także indywidualne, na których w sumie będą miejsca dla 90 osób.
Bezrobotni mieszkańcy mogą wziąć udział między innymi w szkoleniu na magazyniera z obsługą wózków jezdniowych z napędem silnikowym i kursem wymiany butli gazowych w wózkach zasilanych paliwem gazowym. Miejsc jest dziesięć. Zajęcia potrwają 150 godzin - w kwietniu i w maju. Takie kursy cieszą się dużą popularnością, więc przeprowadzone zostaną także w czerwcu i w lipcu.
Szkolenia ze spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG - dla pięciu osób - zaplanowano w maju i w czerwcu. Kolejne pięć osób przeszkolone zostanie w lipcu i sierpniu. Zainteresowani uczestnictwem w tych kursach będą musieli poświęcić na zajęcia 245 godzin.
Po szkoleniu, aby uzyskać uprawnienia, trzeba będzie zdać egzamin przed Komisją Spawalniczą z Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach.
Natomiast aż 50 osób ma szanse zdobyć nowe kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach indywidualnych. Fundusze na ich organizację będą pochodziły z dwóch programów. Nabór wniosków będzie prowadzony do wyczerpania limitu środków. Największe szanse mają tu jednak osoby zarejestrowane jako bezrobotne powyżej 29 roku życia. W pierwszej kolejności kierowane będą na wymarzone szkolenia osoby, które należą do jednej z poniższych grup: kobiety, osoby niepełnosprawne, powyżej 50 roku życia lub niskowykwalifikowane.
Dziesięć osób ma z kolei szansę przejść szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy. Kurs potrwa 80 godzin, a wstępnie zaplanowano go na maj.
Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji z kraju [11.01.2017]