Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W powiecie radziejowskim Nowy Rok przywitamy na Rynku, w gospodzie i w domu

Jolanta Zielazna
Jolanta Zielazna
Rynek w Radziejowie  jest  udekorowany, mieszkańcy wyciągają ciepłe kurtki, bo sylwestrowa noc  będzie mroźna. Ale i gorąca!
Rynek w Radziejowie jest udekorowany, mieszkańcy wyciągają ciepłe kurtki, bo sylwestrowa noc będzie mroźna. Ale i gorąca! jm
Tylko w Radziejowie mieszkańcy i władze miasta razem przywitają Nowy Rok na Rynku. W innych miejscowościach będzie kameralnie.

Powitanie Nowego Roku - wspólnie, na przykład na rynku - to już tradycja. Niektórzy jednak zbierają siły na Wielką Orkiestrę.
Spotkania na wolny powietrzu w tę wyjątkową w roku noc - na pożegnanie starego i przywitanie nowego roku - to już tradycja. Na takie wyjątkowe spotkanie zapraszają mieszkańców władze Radziejowa. Zachęcają, by wspólnie przywitać Nowy Rok na Rynku.

- Zapraszam mieszkańców miasta w imieniu swoim i przewodniczącego rady miasta na to sylwestrowe spotkanie. Będzie szampan i życzenia, dużo dobrej muzyki. Razem przywitajmy nowy rok - zachęca burmistrz Sławomir Bykowski.

Po gruntowym remoncie i rewitalizacji naszego rynku postanowiliśmy, że co dwa lata będziemy się starali zorganizować tu sylwestrową imprezę i zapraszać na nią mieszkańców Osięcin - mówi Piotr Zieliński, dyrektor GOK. - A że taki sylwester był w ubiegłym roku, to w tym mieszkańcy muszą już sami zorganizować sobie zabawę. W ośrodku kultury balów sylwestrowych też już nie organizujemy, bo to przejęły liczne lokalne zajazdy i restauracje. |A przed świętami mieliśmy tu świąteczno-noworoczny program „Nasz Polskie Betlejem”.

Nie też będzie wspólnej z mieszkańcami zabawy sylwestrowej i witania nowego roku w Piotrkowie Kujawskim. To też swego rodzaju tradycja - tu bowiem wszystkie siły i środki oszczędzają na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Będzie się działo, będą sztuczne ognie, nie mniejsze, niż w noc sylwestrową, i mnóstwo innych atrakcji - zapewnia Arkadiusz Szczurowski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji.

W Dobrem nie ma typowego rynku - więc i tradycji spędzania sylwestra pod gołym niebem. - Nie mamy rynku, ale mamy fontannę, pięknie oświetloną. Jednak rzeczywiście, nie ma u nas tradycji wspólnego sylwestra, co nie znaczy, że nasi mieszkańcy nie lubią się bawić. Bawią się w ciągu roku na różnego rodzaju imprezach, festynach i spotkaniach - zapewnia Krzysztof Staszak, sekretarz gminy.

W Topólce - podobnie. - Mieszkańcy bawić się będą w lokalnych gospodach i restauracjach, strażackiej remizie, ale w większości Nowy Rok przywitają w domach - mówi Jan Błaszczyk, dyrektor GOK.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska