W Pruszczu wręczono nagrody wójta za 2019 rok

Agata Kozicka
Agata Kozicka
Oto laureaci Nagrody Wójta Pruszcza
Oto laureaci Nagrody Wójta Pruszcza www.pruszcz.pl
Podczas uroczystej ostatniej sesji rady gminy Pruszcz wójt Dariusz Wądołowski wraz z przewodniczącym rady Piotrem Radeckim wręczyli nagrody wójta za 2019 rok.

Oto, do kogo trafiły nagrody.

W kategorii: działalność OSP

* Rafał Kempiński - wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszczu. Chętny i gotowy do niesienia pomocy innym. Bierze udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych jako kierowca i ratownik. Oddany jednostce, od czerwca 2018 r, udostępnia swój prywatny teren do tymczasowego stacjonowania dwóch pojazdów należących do OSP.

* Grzegorz Kruczyński - także wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruszczu. Bierze udział działaniach głównie jako dowódca. Zajmuje się dokumentacją dotyczącą działalności bojowej OSP oraz dokumentacja osobową druhów. Od 20 lat uczestniczy w uroczystościach państwowych i kościelnych chodząc w poczcie sztandarowym. Ponadto jest honorowym dawcą krwi, której oddał już ponad 19 litrów.

W kategorii: troska o człowieka

* Mariola Jaroch - pedagog w Szkole Podstawowej w Serocku. Opiekun Szkolnego Koła Caritas. Założycielka oraz wieloletnia członkini zarządu Stowarzyszenia „Aktywna Młodzież” w Serocku. Z jej inicjatywy Stowarzyszenie organizuje od wielu lat festyn rodzinny „Święto pieczonego ziemniaka”, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez gminy Pruszcz. Jest czuła na potrzeby drugiego człowieka, życzliwa i bezinteresowna. Chętnie służy pomocą i mobilizuje innych do współdziałania.

* Maria Szews - aktywna członkini Zarządu Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów gminy Pruszcz. Organizuje wyjazdy rehabilitacyjne do nadmorskich kurortów. Mobilizuje emerytów do aktywności i udziału w imprezach gminnych. Panią Marię wyróżnia szeroko pojętą empatia i otwartość na potrzeby drugiego człowieka, życzliwość i bezinteresowna pomoc.

* Barbara Tereś - długoletnia członkini Rady Sołeckiej Sołectwa Topolno oraz aktywna działaczka Stowarzyszenia „Topolanki”. Cechuje ją życzliwość, empatia oraz chęć niesienia pomocy innym. Swoją postawą wspiera działania sołtysa zawsze dbając o dobro swojej „Małej Ojczyzny”.

* Józef Tutlewski - aktywny członek Zarządu Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów gminy Pruszcz. Dba o utrwalenie wspomnień członków Stowarzyszenia od lat prowadzą jego kronikę. Pan Józef poświęca swój wolny czas na realizację zadań statutowych Stowarzyszenia. Cechuje go empatia i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

W kategorii: promocja gminy

* Paulina Jóźwiak - prężnie działająca członkini Koła Gospodyń Wiejskich „Parlinianki”. Łączy lokalną społeczność organizując wiele spotkań, imprez i uroczystości. Promuje stowarzyszenie jak i gminę w regionie biorąc udział w programach kulinarnych jak i informacyjnych, np. „Region o poranku” a także pracując przy wydaniu książki „Przepiśnik – Stuletnie Skarby Kulinarne Parlinianek”.

* Alina Kowalska - prezes Orkiestry Dętej GOKSiR w Pruszczu. Prężnie działa przy projektach związanych z działalnością orkiestry, a jej wspaniałe pomysły przekładają się na jej lepsze funkcjonowanie. Bardzo dobra instrumentalistka, gra na lirze. Pani Alina jest jedną z nielicznych osób, które uczęszczają na wszystkie próby i koncerty. Niezwykle lubiana przez członków orkiestry oraz artystów z innych orkiestr.

* Kinga Krawczyk - najbardziej zaawansowana stażem członkini Regionalnej Akademii Piosenki działającej w strukturach GOKSiR Pruszcz. Wokalistka naukę rozpoczęła w 2013 r. początkowo w kółku wokalnym, a od 2015 r. w Młodzieżowej Akademii Piosenki. Jest bardzo ambitną i sumienna osobą, niezawodną i zawsze dyspozycyjną. Swoim zachowaniem i postawą daje bardzo dobry przykład młodszym solistom, którym chętnie pomaga. Trzykrotnie brała udział w Wojewódzkich Warsztatach Piosenkarskich. Systematycznie występuje na wszystkich imprezach organizowanych przez Gminny Ośrodek, Kultury, Sportu i Rekreacji w Pruszczu.

* Ewa Nowicka - prężnie działająca członkini Koła Gospodyń Wiejskich „Topolanki”. Łączy funkcję sołtysa i sekretarza stowarzyszenia. Wspiera i aktywizuje lokalną społeczność. Współorganizowała takie wydarzenia kulturalne jak „Piknik na kocyku w Topolnie na Talerzyku”, Piknik Rodzinny, Dzień Kobiet, bale i zabawy dla dzieci.

W kategorii: przedsiębiorczość

* Dawid Poćwiardowski - przedsiębiorca prowadzący działalność związaną z branżą motoryzacyjną od ponad 20 lat. Swoim doświadczeniem oraz jakością usług wypracował mocną pozycję na lokalnym rynku.

* Waldemar Sznajdrowski - jako młoda osoba rozwinął rodzinną firmę w prężnie działające przedsiębiorstwo, które obecnie zatrudnia powyżej 250 osób w większości z okolicznych miejscowości. Wielokrotnie wspiera lokalne życie gminy - kulturalne, edukacyjne oraz sportowe.

W kategorii: kultura fizyczna

* Alicja Barszcz - utalentowana zawodniczka LUKS-u Serock. Multimedalistka 2019 roku w biegach. Jej dokonania to m.in. I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim w biegach przełajowych (marzec 2019), złoty medal w wojewódzkich igrzyskach młodzieży szkolnej (maj 2019), mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego w biegu na 1000 m (czerwiec 2019), V miejsce Mistrzostw Polski w biegu na 2000m w tandemie.

* Krystyna Kuta - wytrawna biegaczka, której osiągnięcia w ubiegłym roku to m.in.: srebrny medal z drużyną w Mistrzostwach Świata Masters Toruń 2019 r. - najlepsza z Polek w biegu półmaratońskim, brązowy medal z drużyną w Mistrzostwach Świata Masters Toruń 2019 r. w crossie na 8000 m - najlepsza z Polek, XI miejsce w biegu na 3000 m, gdzie również była najlepszą z polskich zawodniczek.

* Stanisław Schulz - wspaniały trener i wychowawca młodzieży. Oddany działacz klubu LUKS Serock. Jego sukcesy trenerskie budzą podziw nie tylko wśród młodzieży, ale również wobec innych trenerów. Wielki autorytet sportowy, którego konikiem jest lekkoatletyka.

* Jarosław Tomasik - działacz i pasjonat sportowy. Założyciel klubu „LUKS” Serock, obecnie v-ce Prezes klubu. Oddany sprawie organizator i sponsor, który pomaga w przygotowaniu imprez sportowych LUKS-u Serock oraz dba o transport dzieci i młodzieży na mecze oraz zawody.

Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie