"Sztuka kochania" to film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej, kobiety, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki.
Premiera "Sztuki kochania" na ekranie. Do Bydgoszczy zjechał...
Ale zanim "Sztuka kochania" podbiła rodzimy rynek księgarski, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu "Sztuki kochania" Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.
Przeczytaj koniecznie: RECENZJA: Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej [ZWIASTUN]
Maria Sadowska, reżyserka filmu, przyznaje, że Wisłocka była kontrowersyjną osobą. - Myślę, że nadal będzie w ten sposób postrzegana, ale nie ma w tym nic złego. Uważam, że jeśli wywołuje się emocje, to wiadomo, że będzie to w jakiś sposób zawsze kontrowersyjne dla innych. Ludzie, którzy nie boją się stanąć w poprzek zastanemu porządkowi, zawsze będą uważani za kontrowersyjnych. Dla mnie jest to tylko i wyłącznie zaleta - Maria przekonuje Sadowska.
Mamy dla Was do wygrania trzy podwójne wejściówki na Kino Kobiet 8 lutego o godz.18.30. Aby móc o nie zawalczyć, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: za co lubię Kino Kobiet? SMS z uzasadnieniem prześlijcie pod numer 71321 (koszt SMS-a do 160 znaków to 1,23 zł z VAT).
W treść SMS-a wpisujemy więc: helios.uzasadnienie.imię i nazwisko. Przykładowa treść SMS-a: helios.za atmosfere.Janina Nowak. Konkurs trwa od dziś do wtorku, 7 lutego, do godz. 23.59. Zwycięzców powiadomimy w środę do godz. 12.00