Organizatorem bezpłatnych jednodniowych szkoleń jest Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie. Pomysłodawcy – jak twierdzą przedstawiciele resortu - zareagowali w ten sposób na pytania kierowane do MON i jednostek wojskowych dotyczące jednodniowych szkoleń w zakresie obrony oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Minimum formalności, maksimum adrenaliny
W programie znajdą się zajęcia z posługiwania się bronią. Nauka strzelania odbywać się będzie z wykorzystaniem symulatorów i systemów treningowych (nie jest przewidziane strzelanie ostrą amunicją). W programie są również podstawy survivalu, walki wręcz w bliskim kontakcie, a także ćwiczenia z zakładania maski przeciwgazowej, zachowania się podczas alarmu, pomocy medycznej oraz topografii wojskowej.
Organizatorzy zapewniają, że wszystkie zajęcia prowadzone będą w sposób maksymalnie praktyczny i przystępny przez mundurowych instruktorów.
Jak się przygotować
Projekt przeznaczony jest dla osób dorosłych. Jedynymi warunkami uczestnictwa są: wyłącznie polskie obywatelstwo, wiek od 18 do 65 lat i odpowiedni ubiór (długie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki).
Treningi odbędą się będą w soboty 15 października i 12 listopada w godz. 8.00-16.00 w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. Organizatorzy zapewniają wyżywienie i ubezpieczenie.
Jak się zapisać
Chętni powinni zgłaszać się do jednostki wojskowej. Można to zrobić przez e-mail, telefon, komunikator, media społecznościowe lub zgłosić się osobiście. Wystarczy podanie imienia i nazwiska.
Nabór trwa do godz. 13 dnia poprzedzającego szkolenie. Kontakt w Toruniu: Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu - [email protected] [email protected] ppor. , tel. 885210066
