W Witowie ostro walczyli pod siatką o puchar sołtyski. A w przerwach pochłaniali szary chleb ze smalcem

Jolanta Mlodecka
Cztery drużyny walczyły w Witowie o pucha sołtyski.

Od Mistrzostw Świata w 1974 roku byłam tylko miłośniczką piłki nożnej, aż do momentu kiedy dwaj moi dorośli synowie i mąż zaczęli amatorsko grać w siatkówkę - mówi Bożena Kurant, sołtyska Witowa, gm. Bytoń. - To oni zarazili tym nas sportem, dlatego zrodził się pomysł aby w sali gimnazjum w Witowie zorganizować turniej piłki siatkowej o puchar Sołtysa Witowa.

Zaproszone zostały drużyny z: Bytonia, "Miraż'' z Izbicy Kujawskiej, "Leśni'' z Powałkowic i zawodnicy z Witowa.

„Marcepanowe spotkanie". KGW integrowały się w Witowie

Po zaciętych pojedynkach 1 miejsce zajęli - "Leśni'' z Powałkowic (obecny mistrz powiatu radziejowskiego), 2 miejsce - "Miraż'' z Izbicy Kujawskiej, 3 miejsce - Bytoń, 4 miejsce - Witowo.

Trzy pierwsze drużyny zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez panią sołtys z Witowa - Bożenę Kurant.

W przerwach można było się napić i posilić chlebem z szarym smalcem, ogórkiem kiszonym i kiełbasą. To była udana niedziela, spędzona na sportowo.

Info z Polski - 19 kwietnia 2018 - zobacz kolejny odcinek naszego programu.