https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Zakrzewku podziękowali za obfite plony

Aleksander Knitter
W Zakrzewku podziękowali za obfite plony Z dożynkowym chlebem Donata Kosiniak i Maciej Wendorff, starostowie dożynek gminy Więcbork w Zakrzewku
W Zakrzewku podziękowali za obfite plony Z dożynkowym chlebem Donata Kosiniak i Maciej Wendorff, starostowie dożynek gminy Więcbork w Zakrzewku Achiwum um więcbork
Donata Kosiniak i Maciej Wendorff, starostowie dożynek gminy Więcbork, jechali na czele barwnego korowodu, który spod krzyża podążał pod remizę w Zakrzewku.

Wspólny przejazd i przemarsz otworzyły tegoroczną imprezę. Właśnie ta miejscowość miała zaszczyt organizować gminne dożynki w tym roku. Rozpoczęły się one od mszy prowadzonej przez księży Adama Kąt-nego i Zbigniewa Ponichtera, a poprowadzili je Joanna Cieślik i Tomasz Fifielski. 

 

Już na samym początku rolnikom z całej gminy za ich trud i pracę podziękował burmistrz Waldemar Kuszewski. Wraz ze starostami dożynek podzielił się też z mieszkańcami przygotowanym chlebem. 

 

Dożynki, czyli święto plonów, to doskonała okazja, by podziękować najlepszym rolnikom, dzięki którym również gmina ma okazję się rozwijać. Tytuł i dyplom „Rolnik Gminy Więcbork Produkcja zwierzęca” trafiły do rąk Piotra Plutki z Borzyszków, a „Rolnik Gminy Więcbork Produkcja roślinna” to zaszczyt dla Józefa i Michała Szczepaników. 

 

Wizyta w Zakrzewku była też dobrą okazję do podziękowań samorządowców dla seniorów z tej wsi za codzienną pracę i zaangażowanie w rozwój gminy. Komisja uznała, że konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy gminy Więcbork w  tym roku wygrają mieszkańcy Śmiłowa. 

 

Nie ma dożynek bez zabawy i biesiady. Czas wspólnego świętowania umilał zespół folklorystyczny Sadkowianie.  A goście mieli czas nie tylko dobrze zjeść i coś wypić, ale też podziwiać dekoracje we wsi, które przygotowali mieszkańcy. Były to nie tylko wielkie dożynkowe kukły, ale też przystrojone ogródki i zagrody. 

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska