
Włocławek
W sobotę na deskach Teatru Impresaryjnego pojawią się soliści Baletu Opery Lwowskiej, Kijowskiej, Moskiewskiej i Paryskiej, którzy zaprezentują balet w 4 aktach Piotra Czajkowskiego, pt. „Jezioro Łabędzie”. To najsłynniejszy balet tego twórcy, będący opowieścią o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu, potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Spektakl rozpocznie się o godz. 18.00.

Włocławek
W sobotę o godz. 18.00 w Centrum Kultury „Browar B.” wystąpi włocławsko-toruńska grupa rockowa Czaqu. Zespół kończy właśnie przygotowywać nowy album, a podczas koncertu w „Browarze B.” będzie nagrywać teledysk. Liderem Czaqu jest Grzegorz Walczak, występujący też z projektem solowym i z córką Natalią, z którą dotarł do półfinału programu „Must Be The Music”. Na perkusji Marek Wituszyński, znany toruński witrażysta, na basie Mariusz Ziółkowski znany także z After i Quidam, a na gitarze od niedawna Sławek Kanderski, występujący kiedyś w Belgradzie, który idealnie wpisał się w muzykę Czaqu.

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski zaprasza do wzięcia udziału w walentynkowym przedsięwzięciu p.n. „Kocham Cię i…Włocławek”, które odbędzie się 14 lutego (niedziela) 2016 roku w godz. od 14.00 do 18.00 na placu przy Centrum Handlowym Wzorcownia.
Przygotowaliśmy szereg atrakcji i wyjątkowych konkursów. W tym szczególnym dniu bliskie sobie osoby będą mogły uwiecznić magię swojego uczucia na fotografii, która weźmie udział w konkursie „Z Włocławkiem w parze”. Fotografie par zrobione podczas trwania przedsięwzięcia, zostaną 15 lutego 2016 umieszczone na profilu Facebook Urzędu Miasta Włocławek www.facebook.com/UMWloclawek i oddane pod głosowanie internautów. Głosowanie potrwa do 21 lutego 2016 roku do godz. 23.59.