Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Warsztaty "Laboratorium architektury" w Barcinie, Pakości, Szczepanowie, Parlinie i Jaksicach [zdjęcia]

Szymon Cieślak
Szymon Cieślak
W czasie zajęć młodzi słuchacze zarówno dowiadywali się o tym na czym polega zawód architekta, mogli również zaprojektować swój dom. - Celem warsztatów było pobudzenie dziecięcej  wyobraźni oraz pokazanie, że architektura umożliwia tworzenie lepszych miejsc do życia - przyznaje Monika Piekarska, Kierownik ds. PR LafargeHolcim. Jak informuje fundacja, "Laboratorium Architektury" odwiedziło do tej pory dziewięć placówek w gminach, które sąsiadują z Cementownią Kujawy. Odbyło się w sumie dwanaście warsztatów architektonicznych dla dzieci i młodzieży. W czasie tych spotkań młodzi ludzie poznawali historię architektury i budownictwa, a także poznawali tajniki pracy architekta. Dowiedzieli się zarówno o tym czym jest przekrój i w jaki sposób można przygotować rzut pomieszczenia. Na towarzyszących teorii warsztatom, uczestnicy przy pomocy prostych materiałów i narzędzi budowali makiety swoich wymarzonych domów. - Podczas zajęć "Laboratorium Architektury" dzieci z naszej szkoły mogły wykorzystać swoją nieograniczoną wyobraźnię do tworzenia własnych projektów. Profesjonalne podejście do prowadzenia zajęć  WSPÓLNIE - Fundacji LafargeHolcim wyzwoliło atmosferę zabawy, sprzyjającej również nauce najważniejszych kompetencji społecznych tj. współpracy zespołowej, odpowiedzialności, osiągania kompromisów, łagodzenia sporów. Myślę, że było to dla nich ciekawe doświadczenie i nie ukrywam, że chciałabym, aby tego typu warsztaty były realizowane cyklicznie - opowiada Żaneta Kopydłowska, nauczycielka w Zespole Szkół w Barcinie.Oprócz Zespołu Szkół  w Barcinie, takie warsztaty odbyło się również w przedszkolach w Barcinie oraz Pakości, w szkołach w Szczepanowie oraz w Parlinie, a także w Domu Dziecka w Jaksicach. "Laboratorium Architektury" zostało zainicjowane w lutym 2018 roku przez fundację Wspólnie - LafargeHolcim. Przez ten rok przeprowadzono 34 warsztaty, w których wzięło udział 680 dzieci z całej Polski. - Poprzez realizowane przez nas projekty chcemy inspirować najmłodszych i  pokazywać, że oni również mogą mieć realny wpływ na swoje otoczenie. Zależy nam, aby podczas warsztatów dzieci uwalniały swój niesamowity potencjał twórczy i uczyły się zaangażowania. Podczas zajęć powstają na przykład domy-wigwamy, podziemne domy pod murawą piłkarską, lub szalone kompozycje mostów i schodów - opowiada Kinga Walczyńska z Fundacji WSPÓLNIE - LafargeHolcim.Fundacja WSPÓLNIE LafargeHolcim aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz społeczności zamieszkujących okolice zakładów.    Dwa razy więcej fotoradarów na polskich drogach. Zobacz wideo!
W czasie zajęć młodzi słuchacze zarówno dowiadywali się o tym na czym polega zawód architekta, mogli również zaprojektować swój dom. - Celem warsztatów było pobudzenie dziecięcej wyobraźni oraz pokazanie, że architektura umożliwia tworzenie lepszych miejsc do życia - przyznaje Monika Piekarska, Kierownik ds. PR LafargeHolcim. Jak informuje fundacja, "Laboratorium Architektury" odwiedziło do tej pory dziewięć placówek w gminach, które sąsiadują z Cementownią Kujawy. Odbyło się w sumie dwanaście warsztatów architektonicznych dla dzieci i młodzieży. W czasie tych spotkań młodzi ludzie poznawali historię architektury i budownictwa, a także poznawali tajniki pracy architekta. Dowiedzieli się zarówno o tym czym jest przekrój i w jaki sposób można przygotować rzut pomieszczenia. Na towarzyszących teorii warsztatom, uczestnicy przy pomocy prostych materiałów i narzędzi budowali makiety swoich wymarzonych domów. - Podczas zajęć "Laboratorium Architektury" dzieci z naszej szkoły mogły wykorzystać swoją nieograniczoną wyobraźnię do tworzenia własnych projektów. Profesjonalne podejście do prowadzenia zajęć WSPÓLNIE - Fundacji LafargeHolcim wyzwoliło atmosferę zabawy, sprzyjającej również nauce najważniejszych kompetencji społecznych tj. współpracy zespołowej, odpowiedzialności, osiągania kompromisów, łagodzenia sporów. Myślę, że było to dla nich ciekawe doświadczenie i nie ukrywam, że chciałabym, aby tego typu warsztaty były realizowane cyklicznie - opowiada Żaneta Kopydłowska, nauczycielka w Zespole Szkół w Barcinie.Oprócz Zespołu Szkół w Barcinie, takie warsztaty odbyło się również w przedszkolach w Barcinie oraz Pakości, w szkołach w Szczepanowie oraz w Parlinie, a także w Domu Dziecka w Jaksicach. "Laboratorium Architektury" zostało zainicjowane w lutym 2018 roku przez fundację Wspólnie - LafargeHolcim. Przez ten rok przeprowadzono 34 warsztaty, w których wzięło udział 680 dzieci z całej Polski. - Poprzez realizowane przez nas projekty chcemy inspirować najmłodszych i pokazywać, że oni również mogą mieć realny wpływ na swoje otoczenie. Zależy nam, aby podczas warsztatów dzieci uwalniały swój niesamowity potencjał twórczy i uczyły się zaangażowania. Podczas zajęć powstają na przykład domy-wigwamy, podziemne domy pod murawą piłkarską, lub szalone kompozycje mostów i schodów - opowiada Kinga Walczyńska z Fundacji WSPÓLNIE - LafargeHolcim.Fundacja WSPÓLNIE LafargeHolcim aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz społeczności zamieszkujących okolice zakładów. Dwa razy więcej fotoradarów na polskich drogach. Zobacz wideo! Nadesłane
Fundacja Wspólnie - LafargeHolcim zorganizowała 12 warsztatów w ramach "Laboratorium architektury". Wzięło w nich udział 247 dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska