Magdalena Ptaszyńska i Łukasz Broniak przez trzy feryjne dni pracowali ze zdolnymi ludźmi z podstawówek i gimnazjów. Po to, by nauczyć ich jeszcze lepszej interpretacji piosenek i by na scenie nie stali jak słup soli. Ptaszyńska zajęła się pierwszą sferą, choreografią Broniak. Efekty mogli obejrzeć i usłyszeć ci, którzy przyszli na specjalny koncert do auli Szkoły Podstawowej nr 1. - Trudno się rozstać - mówił koordynator warsztatów Michał Leszczyński. - Choć warsztaty były bardzo intensywne, to chciałoby się, żeby trwały dłużej, a na pewno dobrą rzeczą było na nich połączenie pracy nad wokalem z choreografią.
- Było bardzo ciekawie - podsumowała Magda Ptaszyńska. - Pracowaliśmy nad różnymi technikami. Mieliśmy na uwadze i ciało, i emisję głosu, i artykulację, i dykcję, a także oddychanie. Śpiewaliśmy na głosy, w grupie, a capella.
Wszystko to można było zobaczyć na zdjęciach na ekranie. A organizatorzy - szkoła i Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskie - dziękowali zwłaszcza rodzicom, którzy posłali swoje dzieci na zajęcia. Wśród nich był także Tomasz Kamiński, inicjator zaproszenia do Chojnic specjalistów od śpiewu i tańca.
Uczestnikami warsztatów wokalno-scenicznych byli: Zuzanna Kiedrowicz - SP 3, Paweł Pawłowski - Gimnazjum nr 2, Weronika Kowalska - Gimnazjum nr 3, Julia Kamińska - SP 1,Wiktoria Chmielewska - Szkoła Katolicka, Pola Smagorzewska - Gimnazjum nr 2, Karolina Głuszek - Gimnazjum nr 3, Kamil Leszczyński - Gimnazjum nr 2, Celina Lesman - SP 1 Chojnice, Nadia Czarnecka - Gimnazjum nr 2, Maja Czarnecka - Gimnazjum nr 2, Klaudia Neira Wojciechowska, Kamila Neira Wojciechowska - Gimnazjum nr 1.
Jak można się było przekonać, dzieciaki nie tylko pięknie śpiewają, ale też zgrabnie ruszają się na scenie, ba - wykonały nawet wspólnie krótkie układy choreograficzne. - Dziękuję za wspaniałą robotę - mówiła Janina Kosiedowska, prezeska ZK-P. - A wam, młodzi ludzie, gratuluję.
Czytaj e-wydanie »