Wda Świecie remisuje w sparingu z Bałtykiem Gdynia

Paweł Olszewski w pojedynku z obrońcą Bałtyku. Przygląda się Bartosz Czerwiński
Paweł Olszewski w pojedynku z obrońcą Bałtyku. Przygląda się Bartosz Czerwiński Sławomir Wojciechowski
Wda Świecie zremisowała w piątek mecz kontrolny z drugoligowym Bałtykiem Gdynia 2:2.

WDA - BAŁTYK 2:2 (2:1)
Bramki: Adrian Talaśka (8.), Arkadiusz Woźniak (16. głową) oraz Karol Szostek (33.), Wojciech Trochim (90.)
WDA: Tomaszewski - Wolski, Raszka, Żurek, Kiełpiński - Czerwiński, Grzywaczewski - Olszewski, Łożyński, Talaśka - Woźniak. Po przerwie na zmiany weszli: Paczkowski, Gołata, Zieliński, Wenerski, Modracki, Szkaradek, Sułkowski, Szczygielski, Barlik, Tchorzewski i Komur.

To był trzeci sparing świecian w tym okresie przygotowawczym. Do przerwy Wda zagrała bardzo dobre zawody. Podopieczni Piotra Tworka dobrze spisywali się w defensywie oraz wyprowadzali groźne kontry. Dwie z nich wykorzystali. Po strzałach Adriana Talaśki i Arkadiusza Woźniaka świecianie prowadzili w 16. min. 2:0. Jeszcze przed przerwą dobre okazje do podwyższenia wyniku mieli Woźniak, Bartosz Czerwiński i Daniel Grzywaczewski. W 33. min. defensorzy Wdy popełnili jedyny błąd w tej części gry. Przy rzucie rożnym nie upilnowali Karola Szostka, który zdobył kontaktowego gola dla Bałtyku.
W przerwie obaj trenerzy dokonali wielu zmian. Druga połowa należała do drugoligowca z Gdyni. Świecianie szczęśliwie się bronili. Sami praktycznie ani razu nie zagrozili już bramce rywali. Gdy wydawało się, że Wda obroni korzystny wynik w 90. min. do remisu doprowadził Wojciech Trochim, który wykorzystał prezent bramkarza Macieja Paczkowskiego.
Piątkowy mecz miał być ostateczną próbą dla testowanych zawodników. Teraz sztab szkoleniowy Wdy wraz z zarządem podejmą decyzję z jakimi piłkarzami zostaną podpisane umowy.