Wda Świecie zdecydowanie lepsza od Notecianki

Po rzutach rożnych kilka razy było groźnie pod bramką Notecianki. Swój wzrost wykorzystywał przy nich Paweł Ettinger (nr 5) Sławomir Wojciechowski
Trwa znakomita seria świeckiej drużyny. Dziś Wda rozgromiła Noteciankę Pakość 4:0 i pracuje na miano "rycerza wiosny".

Wda Świecie - Notecianka Pakość

Wda Świecie - Notecianka Pakość 4:0 (1:0)
Bramki: Paweł Ettinger (8 - głową), Paweł Olszewski (49 - karny), Adrian Talaśka (74), Radosław Kanik (84).
Wda: Zapała - Sulowski, Żurek, Ettinger, Szczukowski - Wenerski, Brzeziński - Olszewski, Grzywaczewski (52. Subkowski), Plewa (76. Chabowski) - Mik (61. Talaśka)
Notecianka: Ciesielski - Lisiecki, Bednarek, Delekta, Sirko (82. Polaszewski) - Nadolski, Wiśniewski (43. Szot) - Chachuła (69. Jastrzembski), Tofil, Słupski - Nowicki.
Żółte kartki: Plewa - Słupski.
Czerwona kartka: Słupski (za 2. żółtą - 81. min.).

Obie drużyny przed tym meczem miały wiosną na koncie tylko po jednej porażce. I to z tym samym rywalem - Piastem Kobylin. Wydawało się, że derby będą spotkaniem emocjonującym. Tymczasem tak nie było. Piłkarze Notecianki zaprezentowali się w Świeciu słabo. W 1. części oddali zaledwie dwa strzały i to tuż przed przerwą. W 2. części nie było lepiej.
Spotkanie dobrze ułożyło się dla świecian. W 8. min. po rzucie rożnym bitym przez Pawła Olszewskiego gola strzałem z głowy zdobył Paweł Ettinger. Wcześniej wynik mogli otworzyć Radek Mik i Grzegorz Brzeziński. Potem groźnie było przede wszystkim przy rzutach rożnych Wdy, ale goście wychodzili szczęśliwie z opresji. Między 25 a 40 minutą z boiska wiało nudą. Ostatnie minuty przed przerwą należały do Notecianki. W 42. min. pierwszy strzał na bramkę gospodarzy, ale niecelny, oddał Mateusz Chachuła. 120 sekund później bliski wyrównania był Dariusz Słupski, lecz trafił w słupek.

Podcięte skrzydła

Po przerwie wydawało się, że zawodnicy z Pakości zagrają odważniej. Tymczasem to wciąż świecianie dyktowali warunki na boisku. W 47. min. Mikołaj Plewa przelobował golkipera rywali, ale tego dobrze zaasekurował Bartłomiej Delekta wybijając futbolówkę z linii bramkowej. Dwie minuty potem szarżującego w polu karnym Grzegorza Brzezińskiego przewrócił Mikołaj Bednarek, a sędzia bez wahania wskazał "na wapno". Rzut karny wykorzystał Paweł Olszewski i Wda prowadziła 2:0.
Stracony drugi gol całkiem podciął skrzydła piłkarzom Notecianki. Do końca meczu stworzyli oni sobie jedną groźniejszą sytuację. Po stałym fragmencie gry z bliska przestrzelił Michał Szot. Z kolei miejscowi co chwilę zagrażali bramce Marcina Ciesielskiego. Golkiper gości robił co mógł, by uchronić swoją drużynę od wyższej porażki. Jednak dwukrotnie był bezradny. W 74. min. w sytuacji sam na sam przelobował go Adrian Talaśka. Natomiast w 84. min. wynik meczu sprytnym strzałem z niemal zerowego kąta ustalił Radosław Kanik. W tym czasie Notecianka grała w osłabieniu, bo za 2. żółtą kartkę w 81. min. boisko musiał opuścić Dariusz Słupski.
Podopieczni duetu trenerów Andrzej Piekarczyk-Dariusz Jackiewicz mieli jeszcze kilka dobrych okazji. Dwa razy bliski szczęścia był 16-letni Fabian Chabowski, ale zabrakło mu precyzji i wzrostu. Z kolei próby Kanika, Piotra Żurka i Łukasza Wenerskiego obronił Ciesielski. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla gości mógł strzelić Damian Tofil, ale z rzutu wolnego z ok. 20 metrów posłał piłkę bardzo wysoko nad bramką.

Wda odniosła zatem trzecie zwycięstwo z rzędu, ale nie poprawiło ono sytuacji w tabeli. Swój mecz wygrał w sobotę Lubuszanin Trzcianka (z Polonią Środa Wlkp 1:0), a Sokół Kleczew punkty otrzymał walkowerem (za mecz z Chemikiem Bydgoszcz). Dlatego zespół ze Świecia wciąż jest piąty w tabeli. Dodajmy, że w czwartym meczu z rzędu bramkarz Łukasz Zapała zachował "czyste konto".