Zobacz wideo: Teleporada w jeden dzień? Nowy pomysł ministra zdrowia.
W lutym i marcu 2021 roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włocławku prowadzić będzie konsultacje dla rodziców dzieci z roczników: 2015 i 2014 w zakresie przygotowania do nauki szkolnej.
Konsultacje ze specjalistami dla rodziców we Włocławku
Rodzice 6-latków i 7-latków z Włocławka, w ramach konsultacji, mogą skorzystać z porad psychologa, pedagoga i logopedy. Konsultacje będą dotyczyły następujących aspektów:
- dojrzałości szkolnej,
- przyśpieszenia lub odroczenia obowiązku szkolnego,
- sprawności manualnej i graficznej dziecka,
- analizy rozwoju mowy dziecka,
- problemów wychowawczych czy emocjonalno-społecznych.
Terminy konsultacji w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włocławku
Ze względu na epidemię koronawirusa i związane z nią zagrożenia, konsultacje z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włocławku będą odbywały się telefonicznie. Osoby, które chcą z nich skorzystać, muszą się wcześniej zapisać. Zapisy na konsultacje ze specjalistami przyjmowane są pod numerem telefonu 54 232 59 18 w godzinach od 8.00 do 15.30.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Włocławku zaplanowała trzy dyżury telefoniczne dotyczące gotowości szkolnej dzieci z rocznika 2015 i 2014. Jeden będzie w lutym, a dwa w marcu:
- 24 lutego (środa) godz. 14.00 – 17.00. Dyżur pełnić będą: Ilona Kwiatkowska (psycholog), Katarzyna Szczepańska (pedagog-logopeda).
- 02 mara (wtorek) godz. 14.00 – 17.00. Dyżur pełnić będą: Julita Krysiak (psycholog-logopeda),
- Iwona Wojciechowska (pedagog).
- 10 marca (środa) godz. 14.00 – 17.00. Dyżur pełnić będą: Małgorzata Latecka (pedagog), Dominika Najberg (psycholog), Aleksandra Wilmańska (logopeda).
Zapisy do szkół podstawowych we Włocławku
Przypomnijmy, że rekrutacja do pierwszych klas szkół podstawowych we Włocławku rozpocznie się w poniedziałek 1 marca. Do 8 marca rodzice będą mogli składać zgłoszenia dzieci mieszkających w obwodzie danej szkoły. Natomiast zapisy do klas pierwszych dzieci spoza obwodu danej szkoły będą trwały od 9 do 23 marca. Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, zostaną opublikowane 30 marca 2021 roku. Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższym materiale:
