MKTG SR - pasek na kartach artykułów

We Włocławku zmodernizują oświetlenie drogowe. Miasto dostało 4 miliony złotych dofinansowania

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Włocławek otrzymał 4 mln zł dofinansowania na modernizację oświetlenia drogowego.
Włocławek otrzymał 4 mln zł dofinansowania na modernizację oświetlenia drogowego. Renata Katarzyna Brzostowska
Rozstrzygnięta została edycja Programu Inwestycji Strategicznych poświęcona modernizacji infrastruktury oświetleniowej. Do samorządów w całym kraju trafi w sumie prawie 1 miliard złotych. Dofinansowanie otrzymał także Włocławek. Miasto pozyskało 4 miliony złotych na wymianę ponad 5 tysięcy opraw oświetlenia drogowego.

Spis treści

Rozstrzygnięto program „Rozświetlamy Polskę”

Program „Rozświetlamy Polskę” skierowany został do samorządów, które chciały zainwestować w nowoczesne oświetlenie ulic. Dofinansowanie projektów wynosi nawet 80 procent wartości inwestycji. Maksymalna kwota, o jaką można było wnioskować, wynosiła 4 mln zł. I właśnie taką kwotę na modernizację infrastruktury oświetleniowej otrzymał Włocławek.

Edycję Programu Inwestycji Strategicznych poświęconą modernizacji infrastruktury oświetleniowej rozstrzygnięto na początku grudnia 2023 roku. W ramach rządowego programu „Rozświetlamy Polskę” samorządy otrzymają prawie 1 mld zł. Złożono 1639 wniosków, 1214 z nich otrzyma dofinansowanie na wymianę oświetlenia drogowego na energooszczędne.

Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa na drogach

Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaznacza, że główny cel programu, to zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. Podkreśla, że dobrze oświetlone drogi i chodniki to lepsza widoczność i mniej wypadków. Ale to nie wszystko – to również oszczędności dla gminnych budżetów i pozytywny wpływ na środowisko.

Trwa głosowanie...

Czy Włocławek potrzebuje trzeciego mostu przez Wisłę?

NM Włocławek

- Oświetlenie typu LED charakteryzuje się długą żywotnością i niskim zużyciem energii. Dzięki niemu gminy zaoszczędzą ponad 1 mld zł w ciągu roku, nastąpi również redukcja emisji dwutlenku węgla o 1,3 mln ton i zużycia energii o 1,58 TWh – zaznacza Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii.

Włocławek dostał 4 miliony złotych dofinansowania

Dofinansowanie dostał również Włocławek. Na wymianę opraw oświetlenia drogowego na energooszczędne otrzymał 4 miliony złotych. Dzięki tym środkom w mieście wymienionych zostanie ponad 5 tysięcy opraw. Tym samym wszystkie oprawy we Włocławku będą wykonane w technologii LED.

„BGK przyznał dofinansowania w ramach programu: „Rozświetlona Polska". Wczesną jesienią przygotowaliśmy i złożyliśmy wniosek o dofinansowanie wymiany opraw oświetlenia ulicznego, które dotąd pozostawały własnością firmy zewnętrznej. Dzięki temu pozyskaliśmy 4 mln. złotych na wymianę ponad 5 tysięcy opraw. W praktyce dla Mieszkańców Włocławka oznacza to, że wszystkie oprawy znajdujące się w mieście będą nowoczesne, energooszczędne, wykonane w technologii LED. Podobnie jak, wymienione dwa lata temu, należące do Miasta oprawy, nowe również wyposażone będą w sterowniki, które umożliwiają sterowanie oświetleniem w sposób aktywny” – poinformował w mediach społecznościowych senator Krzysztof Kukucki.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska