Wędkarze łowili w Godawach

(szym)
Zawody zorganizował Gąsawski Związek Wędkarski z ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu. Szymon Cieślak
Zawody wędkarskie, które zorganizowano nad Jeziorem Godawskim przyniosły zwycięstwo Cezaremu Turostowskiemu w kategorii seniorów oraz w kategorii juniorów Marcinowi Książkiewiczowi.
Zwody wędkarskie nad Jeziorem Godawskim.

Gąsawa. Spławikowe zawody wędkarskie

Spławikowe Zawody Wędkarskie zorganizował Gąsawski Związek Wędkarski. Na starcie do rywalizacji stanęło 24 osoby. Oprócz seniorów ryby łowiło także pięciu juniorów i dwie kobiety.

Wśród seniorów najwięcej ryb (2700 g) złowił Cezary Turostowski. Na drugim miejscu zawody zakończył Radosław Mierkiewicz (złowił 2100 g ryb). Na trzecim miejscu zawody zakończył Marek Mańka, który złowił 1680 g ryb.

Tuż za podium zawody zakończył Robert Banasik (910 g), a na piątym, miejscu uplasował się Dariusz Strzemkowski (900 g). Szóste miejsce należy do Tomasza Wojcieszaka (870 g).

W kategorii juniorów pierwsze miejsce zajął Marcin Książkiewicz, który w ciągu kilku godzin spędzonych nad jeziorem złowił 2800 g ryb. Na drugim miejscu rywalizację wędkarską zakończył Jan Nyka. Złowione przez niego ryby ważyły 2430 g. Czwarte miejsce zajął Albert Pawlicki (1400 g), a piąte Michał Danelski (360 g).

Wśród dwóch startujących w zawodach kobiet, najwięcej ryb złowiła Maria Lewandowska (750 g).