https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Weź udział w naszym plebiscycie na ulubiony bydgoski park!

mc
Który park uważasz za swój ulubiony? Weź udział w naszym plebiscycie sms-owym
Który park uważasz za swój ulubiony? Weź udział w naszym plebiscycie sms-owym Infografika: Jerzy Chamier-Gliszczyński
W Bydgoszczy są 42 parki. Ma być ich jeszcze więcej. Ratusz przygotowuje strategię rozwoju zielonych terenów na najbliższe lata.

www.pomorska.pl/bydgoszcz

Więcej informacji z Bydgoszczy na stronie www.pomorska.pl/bydgoszcz

Miejskie skwery, parki i zielniki mają być przede wszystkim czyste, zadbane i dobrze obsadzone. Tak odpowiadali mieszkańcy w ankiecie przeprowadzonej przez pracowników ratusza. Wzięło w niej udział ponad pół tysiąca osób.

- Ankiety wysyłaliśmy do szkół, spółdzielni mieszkaniowych i innych instytucji - wyjaśnia Hanna Pawlikowska, zastępca dyrektora wydziału gospodarki komunalnej bydgoskiego ratusza.

Urzędnicy pytali mieszkańców, jaki park najczęściej odwiedzają oraz co chcieliby w nim zmienić.

- Na podstawie ankiety przygotowujemy strategię rozwoju terenów zielonych - dodaje Pawlikowska.

Opracowanie dokumentu to jeden z warunków udziału Bydgoszczy w unijnym projekcie Green Case. Program zakłada dostosowanie miejskich parków do potrzeb mieszkańców. W połowie roku nad przyjęciem strategii zagłosują radni.

- Bierzemy pod uwagę zaadaptowanie fragmentów miasta na utworzenie nowych parków - wyjaśnia Pawlikowska. - Za wcześnie jednak, by mówić o konkretach.

Rąbka tajemnicy uchyla Jacek Bukowski, radny miasta z komisji gospodarki przestrzennej: - Od 2000 roku istnieje pomysł urządzenia tak zwanego parku milenijnego przy grodzisku Wyszogrodu nad Wisłą. Jest też szansa na zagospodarowanie bulwaru wzdłuż Brdy na wysokości ulicy Jagiellońskiej 38. Miasto ma oczyścić ten teren z zanieczyszczeń po starej gazowni.

Tymczasem zapraszamy czytelników do głosowania na ulubiony park. Plebiscyt rusza dzisiaj, zakończy się w piątek, 5 marca o godz. 15. By wziąć w nim udział, należy wysłać sms-a na numer 71051. W treści wpisujemy jakipark.1, przy czym "1" to przykładowy prefiks wybranego skweru.

Zasady głosowania

Aby wziąć w nim udział należy wysłać pod numer 71051 sms'a o treści jakipark.1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11/12

Numery poszczególnych parków:

1 Leśny Park Kultury i Wypoczynku
2 Park Kazimierza Wielkiego
3 Park Jana Kochanowskiego
4 Bulwary nad Brdą
5 Park Ludowy im. Wincentego Witosa
6 Sielanka i skwer Leszka Białego
7 Skwer Jagiełły
8 Wyspa Młyńska
9 Ogród Botaniczny przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego
10 Park nad Kanałem Bydgoskim
11 Park płk. Zenona Załuskiego
12 Park na Wzgórzu Dąbrowskiego

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

c
celina
szkoda,ze w ostatnich 20 latach nie powstał żaden NOWY park czy skwer (może tylko Dolina 5 stawów)
Akademia Medyczna (obecnie Szpital Uniwersytecki) posiada spory obszar po zniszczonych ogródkach przy Wyszyńskiego, dlaczego Miasto nie zastrzegło ,że w przypadku niewykorzystania teren przejdzie ponownie w posiadanie Bydgoszczy. SKwer między Markwarta a VI Liceum powinien zostać w dotychczasowej formie , a słyszę o zakusach Ratusza by sprzedać developerowi-powstałby jeszcze jeden klocek. Obecni prezydenci nie przejdą do historii miasta z racji wykonania założeń urbanistycznych wkomponowanych w przyrodę, ci z czasów pruskich mieli rozmach -aleje Mickiewicza czy al Ossolińskich
~Lilka~
Co z tego że pięknieje Park im. K. Wielkiego, ale ścieżki - dróżki wybudowane z piasku ( też sa nieprzepuszczalne, bo pod tym materiałem jest gruba warstwa betonu) i po każdym deszczu wygladają tak jakby były ścieżki z błota. Ludzie chodzą po obrzeżach tych scieżek. Zreszta niech pójdą Włodarze miasta po silnym deszczu i zobaczą jak to wygląda?????
c
czarny
Odnośnie parków w Bydgoszczy zapraszam urzędników miejskich do parku przy ul. Rekinowej. Niech idą do parku chodnikiem, który po roztopach powinien nosić imię alei psich odchodów. Jestem ciekawy jak to sie ma do wystawiania mandatów za nie sprzątanie po swoich psach. Ulicą nie można przejść spokojnie bo można wejść w psie gówno.
~xxx~
A może warto coś zrobić i dla Fordonu? Ulubionym terenem spacerów fordoniaków jest Dolina Śmierci. Ustawiono tam tabliczkę, że jest to szlak pieszy im. Jeremiego Przybory i skończyły się już pomysły władz? Teraz, gdy zrobiono tam Kalwarię może warto zadbać o ławki, kosze na śmieci, poprawić uszkodzone chodniki, zrobić nowe dojścia od strony osiedli (tam gdzie są ścieżki). I najważniejsze: rzeczywiście - a nie pozornie! - zadbać o czystość. W tej ostatniej kwestii jest tak, że przyjeżdża od czasu do czasu jakiś pan samochodem, posiedzi sobie, pośpi z godzinkę, oprózni kosz po drodze dojazdu. Ale żeby sie tak pofatygował do góry pod pomnik, albo i dalej? Ależ gdzie tam. Tam pełno śmieci aż wstyd, ale widać nikomu z władzy na tym nie zależy, żeby to uporządkować!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska