Na konkurs plastyczny „Prawidłowe korzystanie z numeru alarmowego 112“ nadesłano 254 prac. 69 z nich nie spełniało wymogów formalnych. Komisja zadecydowała o wyborze wyróżnienia z prac niespełniających wymagań. Jego celem było popularyzacja wiedzy na temat numeru alarmowego i podkreślenie ogromnej roli tego numeru. Pierwsze miejsce przyznano Małgorzacie Toby z SP w Cekcynie, drugie Tomaszowi Talaśce z SP w Kiełpinie, a trzecie zajęła Marta Pasińska z ZS w Kęsowie. Natomiast specjalna komisja przyznała pierwsze miejsce Monice Adrych z ZS w Kęsowie, drugie Beacie Pieczce z SP w Iwcu, na trzecim miejscu znalazł się Paweł Lepak z SP z Legbąda.
Zobacz również: Takimi autami jeździ władza regionu [zdjęcia]
Na konkurs plastyczny „Zagrożenia w sieci w oczach młodzieży“ nadesłanych zostało 35 prac, z czego 5 prac nie spełniało wymogów formalnych.
Nagroda główna trafiła do Anny Garlickiej z Gimnazjum w Cekcynie, drugą nagrodę przyznano Karolinie Chlebowskiej z ZSLiT, a trzecia trafiła do Zofii Rajzer z Gimnazjum w Cekcynie. Komisja specjalna wybrała prace Anna Klaman z ZSLiT w Tucholi, Karoliny Chlebowskiej z ZSLiT w Tucholi i Anny Garlickiej z Gimnazjum w Cekcynie.
Nagrodzone i wyróżnione prace znajdą się w kalendarzach przygotowanych przez PCPR na 2017 r. Praca Jakuba Zielińskiego z klasy V ze SP w Iwcu znajdzie się na okładce kalendarza promującego „Prawidłowe korzystanie z numeru alarmowego 112“. Natomiast praca Zofii Rajzer znajdzie się na okładce kalendarza promującego „Zagrożenia w sieci w oczach młodzieży“.
Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbędzie się pod koniec listopada. Projekt dofinansowano z „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017“.
Wideo: INFO Z POLSKI odc.8 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju