Wielka forma Artego Bydgoszcz w Europie. Pogrom na wyjeździe

Laura Miskiniene
Laura Miskiniene Dariusz Bloch
Koszykarki Artego Bydgoszcz w czwartek kolejce EuroCup Women rozgromiły mistrza Rumunii ACS Sepsi różnicą 26 punktów.

ACS Sepsi - Artego Bydgoszcz 50:76 (16:18, 14:17, 2:20, 18:21)
ARTEGO: Miskiniene 24, 11 zb., Międzik 11 (3), Poboży 10, O'Neill 10, Kiesel 2, 7 as. oraz Rymarenko 15 (5), Michałek 4, Sobiech 0

Bydgoszczanki zaczęły od mocnego uderzenia - w 6. minucie prowadziły 13:6. Potem mecz się wyrównał, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Seria 7:0 dała Artego 5-punktową przewagę po 1. połowie.

W 3. kwarcie bydgoszczanki jeszcze poprawiły obronę. Przez ponad 7 minut nie pozwoliły ACS Sepsi zdobyć punktów. Wygrana kwarta różnicą 18 punktów praktycznie przesądziła losy spotkania. Znowu znakomity mecz rozegrała Laura Miskiniene, która kolejny raz w tym sezonie zapisała na koncie double-double w punktach i zbiórkach.

To było czwarte kolejce zwycięstwo Artego, które zapewniło sobie już awans do fazy pucharowej. Za tydzień w czwartek bydgoszczanki podejmą Luleę BBK.

W 3. kolejce EuroCup Artego Bydgoszcz pokonało Galatasaray Stambuł 79:75 (16:16, 23:22, 17:26, 23:11). Punkty dla Artego zdobyły: O’Neill 20, Kiesel 16, Rymarenko 15, Miskieniene 14, Poboży 7, Międzik 4, Michałek 3. To było trzecie zwycięstwo bydgoszczanek w rozgrywkach, które prowadzą w swojej grupie.Na kolejnych stronach zdjęcia kibiców oraz fotki z meczu.