TZMO w tym roku świętuje podwójny jubileusz: 60-lecie firmy i 20-lecie powołania spółki akcyjnej. Podczas uroczystej gali Jarosław Józefowicz, prezes firmy podkreślał, że tak udana prywatyzacja była możliwa dzięki bardzo dobremu zarządzaniu przedsiębiorstwem w latach poprzedzających zmiany i licznym międzynarodowym kontaktom handlowym, które firma rozwijała od lat 60-tych. Proces budowania spółki TZMO SA i prywatyzacji przebiegał w sposób całkowicie autorski – model przekształcenia powstał we współpracy TZMO z toruńskim środowiskiem akademickim.
Przeczytaj: Bella - możemy być z niej dumni!
Dziś TZMO jest właścicielem 50 firm. Zatrudnia 7400 osób. Produkty sprzedaje na ponad 60 rynkach. Nowoczesne fabryki i Centra Logistyczne TZMO SA – w Rosji, na Ukrainie, w Indiach, w Niemczech, w Rumunii i na Węgrzech – to przykłady największych wartościowo inwestycji polskiego kapitału w tych krajach.
Przeczytaj też: Marszałek zdecydował: - Nagroda specjalna powędruje do Jarosława Józefowicza prezesa toruńskich "Opatrunków"
Obchody powstania firmy to jednak nie wszystkie wrześniowe wydarzenia w TZMO SA. Kilka dni temu do Torunia przyjechało ponad 1200 uczestników XIV Toruńskich Dni Opieki Długoterminowej i Ochrony Zdrowia (TDODiOZ) – liderów opieki długoterminowej z 25 krajów świata. Tegoroczna konferencja została objęta Honorowym Patronatem przez Annę Komorowską – Małżonkę Prezydenta, Parlament Europejski oraz – tradycyjnie – Michała Zaleskiego – Prezydenta Torunia. XIV TDOD odbywają się w ogłoszonym przez Unię Europejską „Europejskim Roku Działalności Wolontariackiej na rzecz aktywnego obywatelstwa”. Firma aktywnie wspiera i uczestniczy w tym wydarzeniu.
Przeczytaj również: Pracownicy Delfii należącej do toruńskich "Opatrunków" skarżą się, że zmusza się ich do zwolnienia z pracy
