https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiemy, jak łatwiej prowadzić biznes w Chinach, Niemczech, Walii, Izraelu i na Litwie!

Przedsiębiorczy studenci (ale nie tylko!) mogą sprawdzić swoich sił prowadząc interesy także za granicą
Przedsiębiorczy studenci (ale nie tylko!) mogą sprawdzić swoich sił prowadząc interesy także za granicą
Akademickie inkubatory z regionu ułatwiają nawiązanie międzynarodowych kontaktów biznesowych. A właśnie rozszerzają grono państw, w których można prowadzić firmę.

Międzynarodową wymianę biznesową oferują Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości działające przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym oraz Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Wzaproponowały wyjazdy do Chin, Niemiec oraz Izraela. Teraz pojawiły się nowe możliwości - Litwa i Walia.

Czekają na studentów i nie tylko

Pytamy, czy są już pierwsi przedsiębiorcy gotowi robić interesy na zagranicznych rynkach?

Karolina Bartoszewiczz Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości UTP i WSG informuje, że jeszcze czeka na takich przedsiębiorców.

- Proponowana przez nas wymiana międzynarodowa jest stosunkowo nową usługą i dopiero ją przedsiębiorcom przedstawi - tłumaczy Karolina Bartoszewicz.

Dodaje, że inne AIP nie prowadzą wymiany przedsiębiorców.

Przeczytaj: Studia pracy już nie dają

Co trzeba więc zrobić, by skorzystać z tej możliwości? - Warunkiem jest współpraca ze Studencką Strefą Biznesową WSG (SSB), bo - jak zastrzegli nasi zagraniczni partnerzy - jest to współpraca między instytucjami - mówi Karolina Bartoszewicz.

Czyli - albo muszą to być przedsiębiorcy działający w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości WSG (inkubator 1 stopnia w SSB), również w ramach AIP UTP oraz właśnie otwieranego AIP Włocławek.

- Zapraszamy także przedsiębiorców z innych inkubatorów - z nimi również chętnie podejmiemy współpracę - wyjaśnia Karolina Bartoszewicz.

W wymianie mogą uczestniczyć również przedsiębiorcy z zewnątrz, ale korzystający z usług inkubatora 2 stopnia w SSB. Jest on przeznaczony dla tych podmiotów, które mają własną osobowość prawną. Są to usługi płatne z zakresu księgowości, doradztwa prawnego oraz udostępniania wyposażonych pomieszczeń biurowych, sal spotkaniowych lub konferencyjnych.

Przeczytaj: Inowrocław: Byłaby praca, gdyby byli fachowcy!

W ramach programu International Desk bydgoskie uczelnie współpracują z takimi instytucjami Creative 100 Industrial Park w Qingdao (Chiny), Diverse Start Up Centers w Zhenjiang (Chiny), HiCenter w Haifie (Izrael), MAFINEX-Technologiezentrum w Mannheim (Niemcy).

W globalnej wiosce

Do tego grona dołączył Klaipeda Science and Technology Park z Litwy oraz Institute of Life Science w Swansea (Walia).

Litewska instytucja umożliwia naszym przedsiębiorcom m.in. korzystanie z przestrzeni biurowych oraz fachowego poradnictwa z zakresu komercjalizacji myśli technologicznej.

Z kolei walijska instytucja jest innowacyjną kuźnią badań nad leczeniem chorób nowotworowych, cukrzycy, infekcji i otyłości.

(HEJ)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska