Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wioletta Falkowska z Sumowa została Gospodynią Roku w województwie kujawsko-pomorskim w plebiscycie "Mistrzowie Agro 2021"

Karina Knorps-Tuszyńska
Karina Knorps-Tuszyńska
Wioletta Falkowska w Kole Gospodyń Wiejskich w Sumowie jest od 35 lat
Wioletta Falkowska w Kole Gospodyń Wiejskich w Sumowie jest od 35 lat Nadesłane
Wioletta Falkowska z Sumowa w gminie Zbiczno zajęła 1. miejsce w województwie kujawsko-pomorskim w głosowaniu na Gospodynię Roku w plebiscycie "Gazety Pomorskiej" "Mistrzowie Agro 2021". Udało nam się porozmawiać.

Wioletta Falkowska z Sumowa w gminie Zbiczno zajęła 1. miejsce w województwie kujawsko-pomorskim w głosowaniu na Gospodynię Roku w plebiscycie "Gazety Pomorskiej" "Mistrzowie Agro 2021". Głosowanie trwało od środy, 13 października do poniedziałku, 15 listopada. Wioletta Falkowska nie ukrywa, że zupełnie się tego nie spodziewała, ale cieszy się z tego, że jej koleżanki z Koła Gospodyń Wiejskich w Sumowie tak chętnie na nią głosowały. - Darzą mnie zaufaniem - mówi.

Zapytaliśmy Wiolettę Falkowską, czym się wyróżnia, skoro zasłużyła na takie wyróżnienie. Jak nam przekazała, cechuje ją mobilizacja, życie w zgodzie z pozostałymi osobami z KGW Sumowo, współpraca, ale także pomysłowość w pozyskiwaniu pieniędzy, m.in. sprzedaż pierogów, z których to słynie KGW w Sumowie. Wioletta Falkowska wspomina sytuację, gdy jeszcze przed epidemią koronawirusa panie z KGW Sumowo zrobiły na dożynki powiatowe aż 1300 pierogów. Te, co prawda, nie zostały sprzedane, a podczas tej imprezy bezpłatnie rozdane, ale w nagrodę kobiety z Sumowa pojechały do teatru.

W 2021 r. natomiast panie z KGW w Sumowie uczestniczyły w Powiatowym Festiwalu Smaku i Tradycji w Pokrzydowie. Chętnie się także uczą - dopiero co ukończyły kurs kulinarny, a kolejny rozpoczynają w lutym. Także wtedy rozpoczną kurs komputerowy. Panie z KGW w Sumowie robią także palmy na Wielkanoc czy wieńce dożynkowe, do których elementy przygotowuje właśnie Wioletta Falkowska. Chętnie prezentują swoje wyroby podczas pokazów czy imprez. Ostatnio wykonane przez siebie potrawy prezentowały podczas spotkania organizowanego z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. - Robiłyśmy jedzonko, ale takie jedzonku z PRL-u, czyli galareta, bigos, parówka, klops, śledź. Super wypaliło - podkreśla Wioletta Falkowska i nie ukrywa, że zawsze zwraca uwagę, aby wydać możliwie jak najmniej pieniędzy. Panie ze śpiewającego podczas tego spotkania zespołu Wesołe Kumoszki otrzymały upominki od pań z KGW, ale przy możliwie najniższych nakładach finansowych. Jak się to udało? Wioletta Falkowska przygotowała paczki z własnoręcznie upieczonymi ciastkami. Gospodyni Roku 2021 w naszym województwie chętnie wychodzi z inicjatywą i wkłada dużo swojej pracy w funkcjonowanie KGW Sumowo. Z tym kołem jest związana od 35 lat, a koło w lutym 2022 r. będzie obchodziło 60-lecie. Jest w nim obecnie niewiele młodych kobiet, głównie są to seniorki. Z racji, że Wioletta Falkowska uważa, że ma więcej czasu od pozostałych, chętnie się angażuje. Ale uczestnictwo w KGW nie zabiera tylko czasu, ale także pieniądze.

- Dziewczyny dobrze wiedzą, że dokładam do tego interesu, ale praca społeczna nie polega na braniu, ale polega na dawaniu

- podkreśla Wioletta Falkowska w KGW Sumowo.

Przypomnijmy, że Wioletta Falkowska zajęła 1. miejsce w finale wojewódzkim w kategorii Gospodyni Roku 2021 i w związku z tym otrzymuje:

  • zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w PTAK Warsaw Expo,
  • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali na Centralnych Targach Rolniczych,
  • dwuosobowe zaproszenie na weekendowy pobyt w luksusowym hotelu ze spa,
  • awans do ogólnopolskiego finału konkursu plebiscytowego, którego zasady określał będzie odrębny regulamin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska