Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wiosenne Targi Pracy w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku [zdjęcia]

OPRAC.:
Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
4 kwietnia 2023 roku we Włocławku zorganizowano Wiosenne Targi Pracy.
4 kwietnia 2023 roku we Włocławku zorganizowano Wiosenne Targi Pracy. nadesłane
We wtorek 4 kwietnia 2023 w auli Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku zorganizowano „Wiosenne Targi Pracy”. Wydarzenia adresowane było do uczniów ZST z najstarszych klas technikum i branżowej szkoły I stopnia. Udział w targach zapowiedziało 18 firm z Włocławka i regionu.

Zobacz wideo: Takie są skutki wprowadzenia programu 500 plus.

od 16 lat

Wiosenne Targi Pracy we Włocławku aktywizują uczniów i pracodawców

Wiosenne Targi Pracy zorganizowało Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży we Włocławku wspólnie z Zespołem Szkół Technicznych we Włocławku. Wydarzenia miało na celu stworzenie okazji do spotkania młodzieży poszukującej pracy z firmami poszukującymi pracowników. Wystawcami na Wiosennych Targach Pracy byli lokalni pracodawcy oferujący pracę krótkoterminową oraz stałą, jak również Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu Oddział Zamiejscowy we Włocławku oraz Włocławskie Centrum Biznesu.

- Na Targach Pracy nie tylko można było znaleźć pracę, ale również poznać przedstawicieli różnorodnych firm i stworzyć wartościową sieć kontaktów na przyszłość. Wydarzenie aktywizowało zawodowo uczniów jako przyszłych pracowników wychodzących na rynek pracy i wskazało im szereg narzędzi dotyczących samorozwoju i ścieżek kariery w danej firmie – informuje Sylwia Gadomska, specjalista ds. Programów z CeiPM.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży promowało usługi rozwoju zawodowego oraz Europejskie Służby Zatrudnienia EURES. Podczas wydarzenia można było zapoznać się z działalnością Młodzieżowego Biura Pracy oraz Hufca Pracy, a także skorzystać ze wsparcia doradców zawodowych.

Na Wiosennych Targach Pracy we Włocławku zaprezentowano oferty z rynku pracy

Organizatorzy wydarzenia informują, że głównym celem Wiosennych Targów Pracy było zaprezentowanie różnorodnej oferty rynku pracy, przedstawiono młodzieży aktualne oferty pracy m. in. w mechanice, automatyce, gastronomii i produkcji. Młodzieżowe Biuro Pracy z Włocławka przygotowało dla młodzieży do 25 roku życia oferty pracy krótkoterminowej i sezonowej. Pośrednik pracy nawiązała współpracę z wyżej wymienionymi pracodawcami w zakresie pozyskania miejsc przygotowania zawodowego dla uczestników 2-5 Hufca Pracy we Włocławka.

- Targi Pracy stwarzają możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, zapoznania się z lokalnymi ofertami pracy, wymaganiami na danych stanowiskach oraz możliwościami zatrudniania. Spotkania na neutralnym gruncie z firmami mogą zaprocentować w przyszłym ukierunkowaniu na danego pracodawcę oraz budowaniu kariery zawodowej - zaznacza Sylwia Gadomska, dodając że przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy uzyskali informacje o warunkach pracy, możliwości zatrudnienia i rozwoju zawodowego.

Trwa głosowanie...

Czy Twoja praca sprawia Ci przyjemność?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska