https://pomorska.pl
reklama

Witkowo zaprosiło na wykopki - inscenizowane [zdjęcia]

Lucyna Sztandera
Danuta Sałasińska podczas otwarcia biesiady zapoznała wszystkich z historią ziemniaka, pyry, gruli, kartofla, bulwy. Widowisko jak zwykle zachwyciło licznie przybyłą publiczność, nie tylko pod względem treści, ale i gry mieszkańców Witkowa. Cała impreza pod hasłem ziemniaka, stąd też i konkursy związane były z tym popularnym warzywem. Na biesiadnym stole pojawiły się same potrawy z ziemniaków, między innymi pączki ziemniaczane, babka ziemniaczana, placki ziemniaczane z dwóch wersjach.
Danuta Sałasińska podczas otwarcia biesiady zapoznała wszystkich z historią ziemniaka, pyry, gruli, kartofla, bulwy. Widowisko jak zwykle zachwyciło licznie przybyłą publiczność, nie tylko pod względem treści, ale i gry mieszkańców Witkowa. Cała impreza pod hasłem ziemniaka, stąd też i konkursy związane były z tym popularnym warzywem. Na biesiadnym stole pojawiły się same potrawy z ziemniaków, między innymi pączki ziemniaczane, babka ziemniaczana, placki ziemniaczane z dwóch wersjach. Lucyna Sztandera
To już była VII Biesiada po Witkowsku, która co roku pokazuje obrzędy i obyczaje na dawnej wsi. W tym roku przygotowano widowisko w gwarze krajeńskiej pokazujące wykopki.

Wybrane dla Ciebie

Zwrot podatku dla emerytów. Tyle trafi na ich konto za Trzynastkę i Czternastkę

Zwrot podatku dla emerytów. Tyle trafi na ich konto za Trzynastkę i Czternastkę

Eurojackpot - wygrana w Polsce. Jakie wygrane padły?

Eurojackpot - wygrana w Polsce. Jakie wygrane padły?

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska