MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wjazd do chojnickich ogrodów "Kolejarz" wolny w wyznaczonych godzinach. Bramy stoją otworem

Ramona Wieczorek FOT. (DF)
Działkowcom udało się się znaleźć kompromis w sprawie, która od dawna była kością niezgody - żeby wjechać na działki, nie trzeba będzie prosić gospodarza o klucz. Bramy są otwarte w wyznaczonych godzinach.

Do tej pory każdy, kto chciał dojechać do działki "Kolejarza", musiał prosić gospodarza o otwarcie bramy.

- Czy wszyscy wpuszczani są przez gospodarza? Bo wiemy, że członkowie zarządu mają własne klucze, dają je też wybranym - gorączkował się jeden z działkowców.
- Lewe klucze na pewno są - rozkładał ręce prowadzący spotkanie Jacek Kowalik. - Zawsze można wymienić kłódki, ale to dodatkowe koszty.

Po co działkowcy chcą wjeżdżać na teren ogrodu? Zazwyczaj chodzi o dowiezienie materiałów budowlanych albo ogrodniczych. - Raz musiałem dwa razy zapłacić firmie za dowóz. Innym razem chciałem dowieźć na działkę starszą osobę. Kilka minut spóźniania oznaczało dwie godziny czekania - mówi Zenon Smagliński. - I nie mam tu żadnych pretensji do gospodarza. Też ma swoje obowiązki. Tyle że nie ma czasu nawet skosić trawnika, bo ciągle musi biegać z kluczami. Czy tak powinno być?

Dodatkowo komisja rewizyjna stwierdziła, że na "Kolejarzu" brak zasad wjazdu dla niepełnosprawnych, a gospodarz w zakresie obowiązków nie ma otwierania bramy.
- A gdyby coś się stało? Przecież pogotowie albo straż pożarna nie ma szansy dojechać - tłumaczyła działkowiczka.

Nie wszyscy jednak zgadzają się z taką argumentacją. - Nie wiem, czy ktoś chciałby mieć działkę przy drodze, gdzie ciągle jeżdżą samochody. A jak jest susza, to auta wzniecają chmury kurzu - tłumaczyła Elżbieta Szakalinis.

Większość zdecydowała jednak, że chce otwarcia bram w godzinach 10.00-18.00. Takie rozwiązanie przyjęto na próbę do połowy lipca. Co potem? - O tym zadecyduje zarząd - mówi Kowalik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska