Finlandia to jeden z partnerów programu edukacyjnego Sokrates Plus dla nauczycieli. Biorą w nim udział, obok nauczycieli z Irlandii, Węgier, Rumunii i Cypru, także polscy przedstawiciele tego zawodu, w tym również z Zespołu Szkół w Radomicach.
Dyrektorka placówki Jolanta Kruszyńska oraz nauczycielki Małgorzata Grzankowska, Katarzyna Tarkowska i Lucyna Siecińska wzięły udział w międzynarodowym spotkaniu w Finlandii. Gospodarzem wizyty było prywatne przedszkole „Mukulax” w nadbałtyckim mieście Turku, dawnej stolicy kraju.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
- Dzięki wizycie w Turku poznałyśmy system edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Finlandii - mówi Jolanta Kruszyńska. - Przedstawiono nam także film, ilustrujące projekt uczenia się poprzez zabawę. To było pouczające spotkanie w międzynarodowym gronie.
Cennym doświadczeniem dla członków międzynarodowej delegacji był udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych dla dzieci w wieku 4-6 lat. Przeprowadzono je w plenerze, na wyspie Ruissalo będącej dzielnicą Turku.
W naturalnym terenie nadmorskim przedszkolaki realizowały projekt dotyczący komunikacji wodnej.
INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju (05-11 maja 2017)