27 stycznia w Muzeum Historii Włocławka odbyło się zgromadzenie członków oddziału. Nowym prezesem zarządu został dr Bogdan Ziółkowski.
Znany we Włocławku i regionie naukowiec, ukończył studia historyczne na UMK w Toruniu. Od 1992 r. posiada tytuł doktora nauk humanistycznych w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. W swej pracy badawczej zajmuje się głównie historią Kujaw Wschodnich w XIX i XX wieku i problemami współczesnej Afryki.
Znany jest też z publikacji dotyczących polskiej konspiracji niepodległościowej w XX wieku. B. Ziółkowski jest członkiem Włocławskiego Towarzystwa Naukowego, zasiada też w komitecie redakcyjnym Włocławskiego Słownika Biograficznego.
Na zastępców prezesa wybrano dr. Tomasza Dzikiego i dr. Marka Wojtkowskiego. W skład zarządu weszli także dr Piotr Bokota - skarbnik i mgr Tomasz Wąsik.
