Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Woda jako żywa istota – narysuj lub namaluj ją i zgłoś na konkurs do RZGW w Bydgoszczy!

Marek Weckwerth
Marek Weckwerth
Woda "zaglądająca" przez okrętowy bulaj to być może inspiracja dla młodych artystów. Ich wyobraźnia jest wszakże ogromna i z pewnością nie zabraknie im pomysłów, aby spersonifikować wodę.
Woda "zaglądająca" przez okrętowy bulaj to być może inspiracja dla młodych artystów. Ich wyobraźnia jest wszakże ogromna i z pewnością nie zabraknie im pomysłów, aby spersonifikować wodę. Marek Weckwerth
„Personifikacja wody, czyli jak wyobrażasz sobie wodę w żywej postaci” – to temat nowego konkursu plastycznego w ramach programu „Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych zgłoszonych do programu „Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni”. Chcesz brać udział konkursie? – zgłoś swoją szkołę w kolejnej edycji programu! Ten zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych - dla klas I-III i dla klas IV-VIII.

Zadaniem młodszych uczniów jest narysowanie lub namalowanie personifikacji wody, czyli przedstawienie wody jako żywej istoty. Nie ma żadnych ograniczeń, każde wyobrażenie będzie dobre, a najpiękniejsze i najbardziej pomysłowe zostaną nagrodzone.
Starsi uczniowie zajmą się tym samym tematem, co w klasach I-III. Natomiast u uczniów starszych będziemy zwracać większą uwagę na poziom artystyczny.

Bez wody nie ma życia

- Celem konkursu jest uwrażliwienie na zagadnienia wodne. Woda sama w sobie jest substancją nieożywioną, ale tworzy życie na całej planecie. Jej artystyczna wizja może sprawić, że stanie się jeszcze bliższa dzieciom i młodzieży, zyska nową twarz – wyjaśnia Damian Klich, specjalista w Zespole Komunikacji i Edukacji Wodnej RZGW „Wody Polskie” w Bydgoszczy.

Prace należy wykonać samodzielnie. Regulamin dostępny jest na stronie RGZW w Bydgoszczy oraz na fejsbukowym fanpejdżu Aktywni Błękitni. https://bydgoszcz.wody.gov.pl/aktualnosci/1650-uwaga-konkurs-plastyczny-pn-personifikacja-wody-czyli-jak-wyobrazasz-sobie-wode-w-zywej-postaci-w-ramach-programu-aktywni-blekitni https://www.facebook.com/AktywniBlekitni

To też może Cię zainteresować

- Zaproszenia na konkurs będziemy również rozsyłać do nauczycieli zrzeszonych w programie. Oceniane będą kolejno: zgodność pracy z tematem, pomysłowość w podejściu do tematu oraz estetyka pracy plastycznej – wymienia Damian Klich.

W obu kategoriach wiekowych nagrodzone zostaną trzy osoby, dla których przewidziane są atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz publikacja wizerunku zwycięzców. Możliwe są również wyróżnienia, które zostaną uhonorowane dyplomami. Najlepsi autorzy prac i ich zwycięskie dzieła znajdą się naszej stronie internetowej i w informacjach patronów medialnych programu (Gazeta Pomorska, Express Bydgoski, Radio PIK).

Wzięcie udziału w konkursie przez uczniów zgłoszonej do programu szkoły jest jednym z warunków przyznania przez RZGW w Bydgoszczy certyfikatu Szkoły Przyjaznej Wodzie.

* Organizatorem konkursu jest PGW Wody Polskie - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. Konkurs trwa od 31 stycznia 2024 roku. Zeskanowane prace należy wysyłać do 17 maja br. mailowo na adres: [email protected]. Ogłoszenie wyników 31 maja.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska