Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wojewoda delegował lekarzy i pielęgniarki do pracy na oddziałach covidowych w woj. kujawsko-pomorskim

OPRAC.:
Michał Sierek
Michał Sierek
Decyzją wojewody do pracy w oddziałach „covidowych” zostało skierowanych łącznie 77 osób, w tym 42 osoby (26 lekarzy i 16 pielęgniarek) do szpitala w Radziejowie i 35 osób (19 lekarzy i 16 pielęgniarek) do szpitala w Grudziądzu.
Decyzją wojewody do pracy w oddziałach „covidowych” zostało skierowanych łącznie 77 osób, w tym 42 osoby (26 lekarzy i 16 pielęgniarek) do szpitala w Radziejowie i 35 osób (19 lekarzy i 16 pielęgniarek) do szpitala w Grudziądzu. Archiwum Polska Press/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE
W trakcie czwartkowego briefingu prasowego wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w województwie kujawsko-pomorskim. Liczba zakażonych rośnie, do szpitali trafiają coraz młodsze osoby w złym stanie. Wojewoda podjął decyzję o delegowaniu lekarzy i pielęgniarek do pracy na oddziałach covidowych.

Zobacz wideo: Takie są nowe zasady szczepień

COVID-19. Rośnie liczba pacjentów

W stosunkowo krótkim czasie, od 20 lutego do 10 marca 2021, liczba chorych na COVID-19, leczonych w kujawsko-pomorskich szpitalach, wzrosła z 779 do 1261 pacjentów. Jest to wzrost o 482 osoby.

- 3 fala zakażeń koronawirusem nabiera tempa i coraz bardziej utrudnia sytuację w naszym regionie. Podejmujemy szereg działań mających na celu ratowanie życia i zdrowia naszych mieszkańców, aby każdy, kto będzie potrzebował pomocy, mógł ją otrzymać – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Dzisiejsze dane dotyczące kraju i naszego województwa są bardzo niepokojące. Sytuacja jest bardzo trudna. Widzimy to po naszych statystykach oraz po rozmowach z lekarzami, którzy ciągle powtarzają, że do szpitali trafiają coraz to młodsze osoby w dużo gorszym stanie niż w trakcie drugiej fali – dodał.

Zwiększenie bazy łóżkowej, lekarze i pielęgniarki skierowani na oddziały covidowe

Wojewoda informował także o działaniach podejmowanych w związku z coraz trudniejszą sytuacją.

- Zdecydowałem o zwiększeniu bazy łóżkowej w kujawsko-pomorskich szpitalach. Mimo tego, że od strony technicznej jesteśmy dobrze przygotowani, zaczyna nam brakować personelu medycznego, a ten który pracuje na oddziałach „covidowych”, jest już bardzo zmęczony.

Na mój poniedziałkowy apel, o zgłaszanie się do pracy na oddziałach „covidowych” w regionie, nie odpowiedział pozytywnie żaden lekarz. Do Szpitala w Radziejowie zgłosiło się 5 pielęgniarek, a do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego zgłosiło się 28 osób z różnych grup medycznych. Dlatego stanąłem przed bardzo trudną decyzją, podyktowaną koniecznością ochrony życia mieszkańców i delegowałem personel, między innymi z POZ, do pracy w szpitalach - wojewoda Mikołaj Bogdanowicz

  • Decyzją wojewody do pracy w oddziałach „covidowych” zostało skierowanych łącznie 77 osób, w tym 42 osoby (26 lekarzy i 16 pielęgniarek) do szpitala w Radziejowie i 35 osób (19 lekarzy i 16 pielęgniarek) do szpitala w Grudziądzu.

Jak przekazuje Adrian Mól, rzecznik Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podziękował kadrze medycznej, która od przeszło roku z wielkim poświęceniem zmaga się z epidemią koronawirusa. Przedstawiciel rządu ponownie zaapelował do personelu medycznego o zgłaszanie się do pracy w oddziałach „covidowych”, zwłaszcza że warunki pracy i płacy są bardzo atrakcyjne. Podkreślił także, że bez pomocy lekarzy i pielęgniarek trudno sobie wyobrazić zwycięstwo w tej dramatycznej walce z trzecią, być może ostatnią, falą pandemii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Wojewoda delegował lekarzy i pielęgniarki do pracy na oddziałach covidowych w woj. kujawsko-pomorskim - Express Bydgoski

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska